Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński: Jedność prawicy stała się faktem

0
Podziel się:

Jeden kandydat w wyborach prezydenckich oraz wspólni kandydaci w samorządowych - to główne założenia porozumienia PiS, Solidarnej Polski oraz Polski Razem.

Jarosław Kaczyński: Jedność prawicy stała się faktem
(PAP/Jakub Kamiński)

_ Razem zmienimy Polskę, jestem o tym przekonany _ - oświadczył prezes PiS podczas konferencji _ Czas na zmiany _, zaraz po tym, jak zaprosił Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę do podpisania porozumienia.

Aktualizacja 16:12

Liderzy PiS, Solidarnej Polski i Polski Razem wystąpili wspólnie na spotkaniu zorganizowanym przez PiS. Zgromadzenie Obywatelskie odbywa się pod hasłem _ Czas na zmiany _. _ _

_ - Ważne jest to, żeby wiedzieć jaka jest sytuacja (w Polsce), ale ważne jest też to, żeby wiedzieć jak tą sytuację zmienić. Jedno jest pewne: zmiana prowadzi poprzez jedność, ta jedność staje się faktem _ - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia kończącego spotkanie.

Prawo i Sprawiedliwość mobilizuje mniejsze ugrupowania, by razem wystartować w wyborach i pod szyldem PiS pokonać Platformę Obywatelską. Impulsem do działań zjednoczeniowych stała się afera podsłuchowa. Nielegalne nagrania rozmów PiS nazywa _ taśmami prawdy _, a ich uczestników _ sitwą _.

JK: Jesteśmy razem! Za chwilę podpiszemy porozumienie. Razem zmienimy Polskę, razem zwyciężymy!

— PiS (@kppis) lipiec 19, 2014

_ - Zostało podpisane porozumienie, które ma być ważnym sygnałem dla ludzi, którzy oczekiwali zjednoczenia prawicy w Polsce. To czytelny znak, że żaden prawicowy głos nie zostanie zmarnowany _ - mówiła prowadząca konferencję.

_ Uczestnicy spotkania wyrazili dalszą chęć jednoczenia środowisk prawicowych i patriotycznych oraz zacieśnianie współpracy przy organizacji wspólnych przedsięwzięć. Członkowie Zespołu podkreślili, że ma on formułę otwartą. Wyrazili też nadzieję, że będą do niego dołączać kolejne środowiska prawicowe _ - czytamy na stronie Prawa i Sprawiedliwości.

Co zawiera porozumienie?

Jeden kandydat w przyszłorocznych wyborach prezydenckich oraz wspólni kandydaci w wyborach samorządowych i parlamentarnych na liście PiS - to główne założenia porozumienia politycznego, które Prawo i Sprawiedliwość zawarło z Solidarną Polską oraz Polską Razem.

Umowa głosi również, że strony będą solidarnie współpracowały na forum Sejmu, Senatu, Prezydium, Konwentu Seniorów, Komisji i Prezydiów Komisji Sejmowych i Senackich oraz innych gremiów. Ponadto partie zgodziły się, że będą dążyły do wspólnych uzgodnień programowych.

Jak napisano w porozumieniu, dokument powstał w odpowiedzi na kryzys polityczny w kraju i istnienie licznych patologii. Zdaniem sygnatariuszy, gabinet Donalda Tuska utracił mandat do rządzenia, dlatego celem ugrupowań, które podpisały porozumienie, jest stworzenie silnej alternatywy dla koalicji PO-PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
Sojusz na prawicy bez PiS? To możliwe Możliwe wspólne listy wyborcze Solidarnej Polski, Polski Razem i Ruchu Narodowego - stwierdził w Polskim Radiu RDC prezes Polski Razem Jarosław Gowin.
Polacy przestali ufać ministrowi Sikorskiemu W badaniu CBOS sprzed miesiąca zaufanie do Sikorskiego deklarowało 50 proc. badanych, co dawało szefowi MSZ drugie miejsce w rankingu, za prezydentem, ale przed premierem. Dziś ufa mu 35 proc. badanych.
_ To porażka _. Były lider atakuje dawną partię Według Ludwika Dorna, Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych okazała się porażką, a dalsza słabość opozycji nie służy nikomu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)