Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin powiedział, co sądzi o swoim miejsu w PO

0
Podziel się:

Minister powiedział, że popełnił drobny błąd w kwestii projektów ustaw o związkach partnerskich.

Jarosław Gowin powiedział, co sądzi o swoim miejsu w PO
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister Jarosław Gowin powiedział w Opolu, że _ ze swoimi przekonaniami w pełni mieści się w Platformie Obywatelskiej _. Powtórzył też, że przyznaje się do błędu braku odpowiedniej komunikacji z premierem ws. projektów ustaw o związkach partnerskich.

Premier Donald Tusk oświadczył wczoraj, że nie będzie tolerował zachowań, które zagrażałyby jedności Platformy _ w tych sprawach, w których jedność jest niezbędna _. _ Jeśli komuś nie odpowiada funkcjonowanie w formacji politycznej, która ma swoje zasady, cele, to może w każdej chwili znaleźć się poza tą formacją _ - dodał szef rządu.

Pytany o tę wypowiedź na konferencji prasowej w Opolu Gowin zapewnił: _ Ani nie odbieram tego osobiście, ani tym bardziej nie odbieram tego jako jakiś wyrzut pod adresem środowiska konserwatywnego _.

_ Pan premier jasno wskazał, co powinno łączyć członków Platformy, członków tej samej partii - wspólne cele i wartości. Te cele i te wartości formułuje deklaracja programowa Platformy. Moje działania i działania środowiska konserwatywnego są nie tylko w pełni zbieżne z tą deklaracją, ale wręcz wyrastają ze szczególnej lojalności i wierności wobec tych idei, które stały u podstaw PO _ - mówił minister.

Ocenił też, że ze swoimi przekonaniami w pełni mieści się w Platformie Obywatelskiej.

Gowin po raz kolejny powiedział, że popełnił _ drobny błąd _ polegający na braku odpowiedniego przepływu informacji między nim a premierem w kwestii projektów ustaw o związkach partnerskich. _ Niczego jednak nie odwołuję. Potwierdzam bardzo stanowcze przekonanie, że wszystkie trzy projekty są sprzeczne z konstytucją _ - stwierdził. _ Oczywiście warto nad nimi dyskutować, o ile oczywiście oczyszczone zostaną z błędów, które powodują, że dziś są one niekonstytucyjne _ - dodał.

Przed dwoma tygodniami podczas głosowania w Sejmie nad projektami ustaw o związkach partnerskich doszło do sporu między Gowinem a Tuskiem: minister sprawiedliwości ocenił, że wszystkie trzy propozycje są sprzeczne z art. 18; premier oświadczył z kolei, że stanowisko to jest _ prywatną opinią _ ministra.

Czytaj więcej w Money.pl
Kidawa-Błońska zdradza, co czeka Gowina Powrót do debaty będzie możliwy dopiero po uspokojeniu emocji. Platforma planuje wewnętrzną debatę, żeby uzgodnić stanowisko wewnątrz partii.
Schetyna: Mam wpływ na Platformę Wiceszef PO wyjaśnia, czy naprawdę jest liderem wewnętrznej opozycji w partii.
Ważny polityk PO ostro krytykuje Gowina Pojawiają się również pierwsze pogłoski, że Minister Sprawiedliwości opuści szeregi Platformy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)