Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński zostawił puste miejsce dla Ewy Kopacz

0
Podziel się:

Lider Prawa i Sprawiedliwości zaprosił premier na wspólne posiedzenie klubów PiS i Sprawiedliwej Polski.

Jarosław Kaczyński zostawił puste miejsce dla Ewy Kopacz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEKzWclN

Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że zapraszając premier Ewę Kopacz na posiedzenie klubu PiS i SP chciał się przekonać, czy hasło PO bliżej ludzi jest hasłem prawdziwym, czy zabiegiem marketingowym. - _ Obawiam się, że to drugie, choć nie zamykam się na dyskusję także później _- dodał.

Kaczyński zaprosił na wspólne posiedzenie klubów PiS i Sprawiedliwej Polski premier Ewę Kopacz. Od jej obecności na nim uzależnił swój udział w spotkaniu, które dziś po południu odbędzie się w kancelarii premiera. Kopacz zaprosiła liderów partii politycznych. Szefowa rządu poinformowała jednak, że przyjdzie na posiedzenie klubów PiS i SP, jednak podczas kolejnych obrad Sejmu.

Podczas posiedzenia klubu na premier czekało wolne miejsce.

bEKzWclP

Kaczyński, otwierając spotkanie klubów PiS i SP, podkreślił, że aby skutecznie walczyć w Polsce z biedą, bezrobociem, umowami śmieciowymi, a także rozwiązać _ ogromny problem służby zdrowia _, trzeba mieć _ odpowiedni program działania _, ale też _ trzeba się liczyć z interesami ludzi, a nie z interesami potężnych grup nacisku _. _ Można wtedy zrealizować taki program, który na pewno prowadzi do zdecydowanego zmniejszenia bezrobocia. I my taki program mamy, dlatego możemy z podniesionym czołem na te tematy mówić _ - zadeklarował Kaczyński.

W tym kontekście mówił m.in. o przygotowanym przez jego klub projekcie uchwały ws. Paktu Socjalnego _ Bliżej Ludzi _ przeciwko ubóstwu i wykluczeniu. Zobowiązywałaby ona posłów m.in. do cofnięcia reformy emerytalnej, wydłużającej wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat i pomocy dla najbiedniejszych rodzin. Kaczyński oszacował, że realizacja pakietu kosztowałaby 12-13 mld zł.

Szef PiS zwrócił uwagę, że Kopacz głosowała w środę w Sejmie przeciwko wnioskowi formalnemu o zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów, by wprowadzić uchwałę do porządku obrad. _ Czyli ta deklaracja "bliżej ludzi" jest deklaracją pustą _ - ocenił.

Zapowiedział, że PiS, jak dojdzie do władzy, obniży wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

bEKzWclV

Kaczyński mówił również, że w Polsce _ są wielkie sfery nieopodatkowane, są sfery przywilejów, są sfery niczym nieuzasadnionych dochodów i jest jednocześnie ogromna sfera niedostatku, sfera ukrywana, ale istniejąca, bolesna _.

Według niego, o tym _ muszą myśleć nie tylko ci, którzy są ofiarami tej sytuacji, ale także ci, którzy po prostu odczuwają to, co się nazywa empatią _. _ Dlatego tak bardzo chcieliśmy dzisiaj rozmawiać na ten temat z panią premier. Chcieliśmy się przekonać, czy to hasło "bliżej ludzi", jest hasłem prawdziwym, czy też to jest kolejny zabieg marketingowy i będzie wszystko po staremu. Ja się obawiam - choć oczywiście nie zamykamy się na dyskusję także później - że będzie to drugie _ - mówił prezes PiS.

Rzecznik PiS Adam Hofman, dopytywany po posiedzeniu klubu czy prezes Jarosław Kaczyński będzie na spotkaniu z premier Kopacz w Kancelarii Premiera, odpowiedział: _ Jeśli będzie sytuacja, w której rozmawiamy o wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn, o naprawie służby zdrowia, to wtedy zawsze i wszędzie _.

Hofman pytany czy zaproszenie dla Kopacz na posiedzenie klubu PiS i SP jest nadal aktualne, odparł, że _ w sprawie wieku emerytalnego i w sprawie tanich leków dla rodzin - zawsze i wszędzie _.

bEKzWclW
Czytaj więcej w Money.pl
Zamiast z Kaczyńskim, Kopacz z młodzieżą "Mam zobowiązania w stosunku do tych młodych ludzi, których trzeba uczyć, że jak się umówiło, to należy przyjść."
Debata Kopacz, Millera i Palikota już jutro Chodzi o spotkanie Pani premier z liderami partii. Tematem ma być polityka samorządowa.
Premier Kopacz pogodzi skłócone partie? Szefowa rządu zaapelowała do polityków o zakończenie jałowych sporów, na których tracą Polacy. Wezwała przedstawicieli opozycji do podjęcia nowej polityki.
bEKzWcmq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)