Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński odejdzie po przegranych wyborach? Politycy nie wierzą

0
Podziel się:

O zmianie na fotelu prezesa mówią trzy osoby z władz PiS. Sprawdź, kto w to wierzy.

Jarosław Kaczyński odejdzie po przegranych wyborach? Politycy nie wierzą
(PAP/Jakub Kamiński)

Czy Jarosław Kaczyński ustąpi z funkcji prezesa po przegranych wyborach parlamentarnych? Tak twierdzi dzisiejszy _ Newsweek _ powołując się na rozmowę z trzema osobami z władz Prawa i Sprawiedliwości.

Mariusz Kamiński z PiS zdecydowanie jednak zaprzecza tym informacjom i oskarża tygodnik o pisanie nieprawdy. - _ To jest stek bzdur, pomówień i kłamstw. "Newsweek" zawsze uaktywnia się wtedy, kiedy trzeba pomóc Platformie Obywatelskiej _- podkreśla. Poseł zauważa, że tygodnik mógł całą sprawę sam wymyślić, tym bardziej, że nie zamieścił w swym artykule żadnego cytatu, ani nie wymienił rozmówców z imienia i nazwiska.

Marcin Kierwiński z PO wierzy, że Jarosław Kaczyński takie słowa wypowiedział. Natomiast nie wierzy, by kiedykolwiek je zrealizował. Tym bardziej, że wielokrotnie zapowiadał swoje odejście, przegrywał kolejne wybory i nigdy tego nie zrobił. Kierwiński radzi też prezesowi PiS, by nie uzależniał swego politycznego losu od wyborów parlamentarnych, które będą za rok, lecz od najbliższych - samorządowych.

Krzysztof Gawkowski z SLD uważa, że Jarosław Kaczyński nigdy sam nie zrezygnuje z funkcji prezesa. Jak mówi, ma on za sobą 7 wyborczych porażek i nic nie wskazuje na to, że ósma czy dziewiąta mogą coś w jego myśleniu o przyszłości Prawa i Sprawiedliwości zmienić. W ocenie sekretarza generalnego Sojuszu, miejsce prezesa w tej partii jest tylko w jednym miejscu - na fotelu szefa, przywódcy i niekwestionowanego lidera. - _ Wszyscy, którzy będą chcieli podkopać jego pozycję wcześniej czy później skończą jak Zbigniew Ziobro _- dodaje Gawkowski

Artur Dębski, do niedawna poseł Twojego Ruchu, dziś w kole Bezpieczeństwo i Gospodarka, jest zdania, że jeżeli Jarosław Kaczyński powiedział, że odejdzie po przegranych wyborach to znaczy, że za rok to zrobi. Dlaczego? - _ Bo PiS z Krystyną Pawłowicz i Antonim Macierewiczem nie będzie w stanie wygrać żadnych wyborów _- mówi Dębski.

Tygodnik pisze również, że w PiS morale jest fatalne, a w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej trwa wojna, nad którą prezes Kaczyński już nie panuje.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera taśmowa "zakopana". Wina... Zdaniem prezesa PiS to symptomatyczne działanie nowego gabinetu.
Kaczyński i Tusk podają sobie ręce Czy to zasługa Ewy Kopacz? - _ Pani premier jeszcze nieraz was zaskoczy _ - stwierdził Donald Tusk.
"Polska jest podbijana gospodarczo". Ma 10 lat, by to zmienić. Jak? _ Kraj cierpi na deficyt dobrych gospodarzy _ - stwierdzili politycy PiS. Jak chcą z tym walczyć?
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)