Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rząd kopacz
08.11.2014 13:23

Jarosław Kaczyński ma trzy postulaty do rządu

Część proponowanych przez PiS wydatków można sfinansować z unijnych pieniędzy - przekonuje Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Chochołowski/Money.pl)

Odbudowa przemysłu, wsparcie dla polskich rodzin oraz uruchomienie programu mieszkaniowego - oto zaapelował do Ewy Kopacz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

_ - Pani premier mówi, że chce być blisko Polaków. Gdyby Platforma Obywatelska była blisko Polaków, to ta stocznia z cała pewnością by pracowała. Tu pracowałyby tysiące ludzi, dalsze tysiące w przedsiębiorstwach kooperujących _ - mówił przed stocznią Kaczyński.

Zaznaczył, że chce zapytać premier, czy jest gotowa podjąć odbudowę stoczni, i nie tylko samej stoczni, ale całego przemysłu. _ - Proponuję, by ta sprawa znalazła się w centrum uwagi i pracy, i wysiłku tego gabinetu, by ta praca została podjęta już teraz i żeby to nie były tylko kolejne deklaracje _ - mówił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS apelował też o wsparcie dla polskich rodzin. Wyjaśnił, że PiS ma propozycję, by na drugie i każde kolejne dziecko _ rodzina średnio zarabiająca lub nieco lepiej niż średnio zarabiająca, i ta biedniejsza, dostawała 500 zł; a jeżeli chodzi o rodziny biedniejsze - to od pierwszego dziecka 500 zł miesięcznie _. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że jest to duży wysiłek finansowy, ale nie ma w Polsce dzisiaj ważniejszej sprawy jak pomoc dla rodzin. Dodał, że można część tych wydatków sfinansować z unijnych pieniędzy.

Kolejną sprawa poruszoną przez lidera PiS była polityka mieszkaniowa. Kaczyński przypomniał, że PiS już kilka lat temu proponowało _ wielki program mieszkaniowy dla ludzi średnio i mniej zarabiających _, ale został on odrzucony przez Platformę. _ Uważamy, że interesy społeczne są ważniejsze i dlatego proponujemy podjęcie tego programu _ - powiedział.

Tłumaczył, że program _ polega na tym, że państwo wnosi do tego przedsięwzięcia działki za darmo i za kredyty bankowe, a rokowanie w sprawie tych kredytów przeprowadza państwo, buduje się mieszkania, których ceny za metr są nieporównanie niższe od cen niż te deweloperskie, a następnie wynajmuje się je tzw. metodą austriacką - (...) razem z wykupowaniem. To co się płaci za wynajem, jest częścią raty za to mieszkania i to może trwać wiele lat _ - mówił.

Wcześniej Kaczyński złożył kwiaty pod tablicą przy głównej bramie stoczni, upamiętniającą robotników, którzy zginęli w grudniu 1970 r. Prezes PiS przyjechał do Szczecina, by wziąć udział w popołudniowej konwencji wyborczej tego ugrupowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Polacy oceniają pracę premier Ewy Kopacz 27 proc. ankietowanych wiąż jednak nie ma jednoznacznego stosunku do nowej premier - podaje CBOS.
Kaczyński i Tusk podają sobie ręce Czy to zasługa Ewy Kopacz? - _ Pani premier jeszcze nieraz was zaskoczy _ - stwierdził Donald Tusk.
"Polska jest podbijana gospodarczo". Ma 10 lat, by to zmienić. Jak? _ Kraj cierpi na deficyt dobrych gospodarzy _ - stwierdzili politycy PiS. Jak chcą z tym walczyć?
Tagi: nowy rząd kopacz, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz