Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia: Koniec zakazu wysyłania wojsk poza granice

0
Podziel się:

Zmianę kontrowersyjnego przepisu ma najpierw zaakceptować japoński parlament. Jak informują media - rządzące partie porozumiały się już w tej sprawie.

Japonia: Koniec zakazu wysyłania wojsk poza granice
(Reporter Poland)
bEKzYYad

Partie rządzące w Japonii przystały na propozycję gabinetu Shinzo Abe (na zdj.), dotyczącą zniesienia zakazu udziału japońskich wojsk w misjach poza granicami kraju. Ten zapis został w prowadzono do konstytucji po II wojnie światowej. Nie wszystkim w Japonii podobają się jednak te zmiany.

W weekend w geście sprzeciwu wobec zniesieniu zakazu w Tokio podpalił się działacz organizacji pacyfistycznych. Wczoraj kilka tysięcy mieszkańców japońskiej stolicy protestowało przed siedzibą rządu. Zmianę przepisu ma najpierw zaakceptować japoński parlament. Jak informują media - rządzące partie porozumiały się już w tej sprawie.

Od 1945 roku japońska armia nie była zaangażowana czynnie w jakikolwiek konflikt zbrojny. Według nowych zapisów japońska armia będzie mogła m.in. zaangażować się w pomoc zbrojną sojusznikom,którzy zostaną zaatakowani.

bEKzYYaf

Premier Abe Shinzo argumentuje, że zmiany są konieczne chociażby ze względu coraz większe zaangażowanie militarne Chin w regionie. Oczekuje się, że to właśnie Pekin będzie najgłośniej protestować przeciwko zniesieniu zakazu.

Czytaj więcej w Money.pl
Historyczny awans Kolumbii na mundialu W meczu z Japonią zagrał także najstarszy piłkarz występujący w historii mundialu. Faryd Mondragon, bramkarz Kolumbii, miał wczoraj 43 lata i 3 dni.
Roboty zastapią ludzi, ale czy tego chcemy? Japoński naukowiec Hiroshi Ishiguro opracował dwa żeńskie roboty androidy. Otonaroid i Kodomoroid to dwie maszyny, które będą pełniły rolę prezenterów w narodowym muzeum Nowej nauki i Innowacji w Japonii.
Zawrotna liczba milionerów w Chinach W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba milionerów w Państwie Środka zwiększyła się o prawie 18 proc.
bEKzYYaG
KOMENTARZE
(0)