Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia: Gubernator Tokio odchodzi

0
Podziel się:

Największy operator placówek służby zdrowia w Japonii jest podejrzany o sprzeczne z prawem finansowanie politykom kampanii wyborczych.

Japonia: Gubernator Tokio odchodzi
(cogdogblog/CC/Flickr)

Gubernator Naoki Inose rezygnuje ze stanowiska z powodu skandalu finansowego - informują japońskie media, powołując się na przedstawicieli tokijskich władz. Inose gubernatorem został rok temu.

Swoją dymisję ma ogłosić formalnie jutro na konferencji prasowej. Musi odejść, ponieważ zarzucono mu przyjęcie 50 milionów jenów (490 tys. USD) od sieci szpitali Tokushukai w grudniu zeszłego roku, przed wyborami gubernatorskimi. Sieć Tokushukai - największy operator placówek służby zdrowia w Japonii - jest podejrzana o sprzeczne z prawem finansowanie politykom kampanii wyborczych.

Zaledwie trzy miesiące temu Inose - jedna z najbardziej wpływowych postaci na japońskiej scenie politycznej, wcześniej dziennikarz, pisarz i historyk - triumfował, gdy ogłoszono, że Tokio będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich 2020. W listopadzie br. wybuchła afera z pieniędzmi od Tokushukai i natychmiast pojawiły się żądania dymisji gubernatora. Podkreślano, że w gestii gubernatora leży m.in. wydawanie zgody na otwieranie nowych szpitali, więc przyjęcie pieniędzy od Tokushukai było co najmniej nieetyczne.

Inose zapewniał, że była to osobista pożyczka, że spłacił ją we wrześniu br. i że nigdy nie skorzystał z tych pieniędzy. Nie została ona jednak zgłoszono władzom, nadzorującym finansowanie kampanii wyborczych.

Czytaj więcej w Money.pl
10 lat kary za tajemnicę Nadal na jaw wychodzą kolejne fakty w obrębie katastrofy jądrowej w Fukushimie. Nowe informacje są często skandaliczne i bulwersują opinię publiczną. Ostatnimi czasy Japonia wprowadziła prawo, które stanowi, że dane o ochronie elektrowni jądrowych to tajemnica państwowa. Skandal wywołało przyznanie się firmy TEPCO do faktu, że 70 pojemników na pręty paliwa jądrowego na terenie elektrowni ...
Szał radości w Tokio po decyzji MKOL Tokio wygrało decydujące głosowanie ze Stambułem. Wcześniej wyeliminowano kandydaturę Madrytu.
Co się stało na japońskiej giełdzie? Indeks Nikkei 225 stracił 3,1 procent, spadając do 14 157,34 punktu, po opublikowaniu wyników eksportu, który odnotował duże straty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)