Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Palikot chce walczyć z "frontem zarządzania nienawiścią"

0
Podziel się:

Do tej grupy lider partii zaliczył także prokuratury i sądy, które w ocenie Palikota nieskutecznie ścigają odpowiedzialnych za język nienawiści na spotkaniach publicznych.

Janusz Palikot chce walczyć z "frontem zarządzania nienawiścią"
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

_ Stajemy naprzeciwko frontu, który obejmuje ludzi Kościoła katolickiego, prawicowych publicystów i wymiar sprawiedliwości _ - powiedział lider Twojego Ruchu podczas Krajowej Rady Politycznej partii.

Przewodniczący TR rozpoczynając posiedzenie powiedział, że wybory prezydium Krajowej Rady Politycznej kończą proces reorganizacji partii, która po październikowym kongresie zmieniła nazwę z Ruchu Palikota na Twój Ruch.

Zaznaczył, że wybory parlamentarne w 2015 r. zdecydują, czy Twój Ruch na trwale i na jakim poziomie zapisze się na scenie politycznej. Podkreślił, że Twój Ruch staje naprzeciwko zjawiska, które określił jako front zarządzania nienawiścią.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/181/m94389.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;do;parlamentu;europejskiego;kazimierz;kutz;jedynka;twojego;ruchu,54,0,1461302.html) *Kazimierz Kutz _ jedynką _ Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego * Tylko ta partia daje szansę wysłuchania postulatów ruchu społecznego Ślązaków, których chce reprezentować w Brukseli. - Ten front obejmuje ludzi od Kościoła katolickiego i ich ataku na ideologię gender, poprzez prawicowych publicystów stygmatyzujących _ nowych Żydów _ w dzisiejszej Polsce, czyli tzw. dzieci resortowe _ - zaznaczył Palikot.

Do frontu zarządzania nienawiścią zaliczył także prokuratury i sądy, które w ocenie Palikota nieskutecznie ścigają odpowiedzialnych za język nienawiści na spotkaniach publicznych.

_ - Żebyśmy się nie znaleźli w Polsce, w której nie można spokojnie rozmawiać na ulicach, bo zawsze przyjdą kibole i wystraszą normalnych ludzi - po to jest potrzebna partia taka, jak Twój Ruch _ - podkreślił Palikot.

Janusz Palikot przedstawił również pięć tez programowych Twojego Ruchu: praca, równość, wolność, postęp i zaufanie. Lider partii powiedział, że nie chodzi o to, kto wygra najbliższe wybory, ale czy Polska wygra najbliższe dwa lata. Stoi bowiem przed nią wiele wyzwań.

Według szefa Twojego Ruchu, należy wykorzystać środki unijne do rozwiązania takich problemów, jak brak pracy i niskie płace. Aby tego dokonać, trzeba przygotować plan rozwoju gospodarczego kraju. Palikot podkreślił, że na razie takiego strategicznego dokumentu nie ma, ale jego projekt przygotował Twój Ruch. Zdaniem Palikota, w kryteriach przyznawiania pieniędzy na modernizację trzeba wpisać klauzulę, że można za nie kupić tylko urządzenia najnowszej generacji.

Mówiąc o równości, Janusz Palikot podkreślił, że jest ona potrzebna przede wszystkim na rynku pracy. Przyczyni się do niej zniesienie _ umów śmieciowych _ i składek na ZUS. Przywódca Twojego Ruchu opowiedział się też za modernizacją społeczeństwa, budowaniem kapitału społecznego i zmianami w edukacji, promującymi współdziałanie. Podkreślił, że wolność jest źródłem, z którego wyrastają wszystkie inne wartości. Janusz Palikot oficjalnie przedstawił senatora Kazimierza Kutza jako kandydata Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Janusz Palikot wie, jak ograniczyć korupcję Zdaniem lidera Twojego Ruchu do naprawy życia publicznego przyczyniłyby się: kadencyjność funkcji publicznych, jawność wszystkich dochodów oraz ograniczenie immunitetu dla prokuratorów.
Twój Ruch chce rozliczyć Macierewicza Skarb państwa w wyniku działań komisji ds. weryfikacji WSI poniósł straty w wysokości blisko 1,2 miliona złotych - alarmuje Artur Dębski z Twojego Ruchu.
SLD nie zamierza współpracować z Palikotem Wczoraj w Warszawie miał miejsce kongres założycielski Twojego Ruchu, w skład którego weszli głównie byli członkowie Ruchu Palikota.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)