Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Korwin-Mikke zakłada nową partię

0
Podziel się:

Razem z Korwin-Mikkem odejdzie część dotychczasowych działaczy KNP, m.in. poseł Przemysław Wipler.

Janusz Korwin-Mikke zakłada nową partię
(Nowa Prawica JKM)

Janusz Korwin - Mikke, do niedawna lider Kongresu Nowej Prawicy, oświadczył w piątek, że opuszcza tę partię; zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu zamierza złożyć do sądu wniosek o zarejestrowanie nowego ugrupowania.

Razem z Korwin-Mikkem odejdzie część dotychczasowych działaczy KNP, m.in. poseł Przemysław Wipler. Negocjacje z obecnym prezesem KNP Michałem Marusikiem trwały jeszcze w czwartek w nocy, jednak politycy nie doszli do porozumienia, m.in. co do koncepcji dalszego rozszerzania partii.

_ Są trzy powody mojego wystąpienia: niestabilność KNP, po drugie - chęć utworzenia takiej +otoczki+ naokoło KNP, szerszego poparcia, a po trzecie sprawy finansowe, gdzie jest groźba, że KNP może nie dostać pieniędzy _ - mówił Korwin-Mikke na piątkowej, wspólnej z Marusikiem, konferencji prasowej w Warszawie.

Nawiązał do tego, że PKW zakwestionowała sprawozdanie finansowe KNP; może to oznaczać - jeśli w jesiennych wyborach parlamentarnych ugrupowanie otrzymałoby ponad 3 proc. głosów - utratę subwencji z budżetu.

Korwin-Mikke zaznaczył, że z KNP rozstaje się w zgodzie i że ma z politykami Kongresu wspólne cele. _ Jedziemy w tym samym kierunku; moim zdaniem lepiej byłoby jechać jednym samochodem, a nie dwoma. Dlatego ja oferuję od razu, że jeśli KNP zdecyduje się dołączyć (do nowego ugrupowania) ze względów finansowych, czy innych, to przyjmiemy _ - podkreślił polityk. Jak dodał, gdyby nowa partia miała kłopoty z zarejestrowaniem się, to _ liczy na wzajemność _.

Korwin-Mikke dodał, że jest otwarty na środowiska libertariańskie i tych spośród narodowców, którzy nie mają _ socjalistycznych poglądów _. Liczy też, że obie partie zdobędą większe poparcie niż KNP z jego udziałem.

O tym, że między KNP a Korwin-Mikkem nie ma wrogości zapewniał też Marusik. Przekonywał, że podział wynika z tego, że on sam czuje się lojalny wobec tych, którzy głosowali na KNP _ w starym kształcie _, bez wprowadzania nowych działaczy. Zadeklarował wsparcie KNP dla Korwin-Mikkego w wyborach prezydenckich.

Marusik podkreślił, że dla niego liczy się przede wszystkim konsolidacja środowisk prawicowych i _ wyjście z bagna socjalizmu _. Zapewnił, że zamierza współpracować z Korwin-Mikkem w przyszłości. Zaznaczył, że KNP bez niego może przyciągnąć tych wyborców, których rażą kontrowersyjne wypowiedzi polityka.

W piątek rano Korwin-Mikke pisał na Facebooku, że opuszcza partię, bo Marusik _ ma złe rozeznanie sytuacji politycznej _. Zaznaczył, że w tej sytuacji musi założyć nową partię, _ by odrabiać straty _

Marusik został nowym prezesem Kongresu Nowej Prawicy na początku stycznia. Decyzję o zmianie lidera partii podjął w Konwentykl KNP, złożony z kilkunastu członków założycieli.

Czytaj więcej w Money.pl
Korwin-Mikke ukarany za rasistowski język Polityk nie tylko obraził czarnoskórych, ale odmówił jakichkolwiek przeprosin za swoje słowa.
Co wyswietlił na ekranie komputera Janusz Korwin-Mikke? Internauci mają swoją wersję. Memy
Korwin-Mikke może stracić immunitet Prokuratura Okręgowa w Warszawie złoży wniosek do Parlamentu Europejskiego za pośrednictwem prokuratora generalnego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)