Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Korwin- Mikke o problemach w Kongresie Nowej Prawicy

0
Podziel się:

Głównie chodziło o problemy wewnętrzne i prawne, które mogą ostatecznie pogrążyć partię.

Janusz Korwin- Mikke o problemach w Kongresie Nowej Prawicy
(Piotr Tracz/REPORTER)

Ważą się losy Kongresu Nowej Prawicy - nie ukrywa tego europoseł Janusz Korwin Mikke. Od kilku dni nie jest on już prezesem KNP. Na tym stanowisku zastąpił go europoseł Michał Marusik.

Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Brukseli Korwin Mikke sprawa ma _ drugie, trzecie i czwarte dno _. Głównie chodziło jednak problemy wewnętrzne i prawne, które mogą ostatecznie pogrążyć partię.

_ - Problem jest w tym, że wynikła sytuacja nieprzewidziana w statucie partii, że jeden z organów partii uzyskał nagle wpływ absolutny na inny z organów partii, który umie wyrzucać ludzi i mając ten organ, Konwentykl zaczął się wtrącać w bieżące sterowanie partią, mimo że nie został do tego powołany. Powstała dwuwładza w partii _ - powiedział Korwin Mikke.

_ - Będzie konwent partii, jeśli da się naprawić statut, to oczywiście będzie wszystko w porządku, a jak się nie uda statutu to może być koniec. Tak się może zdarzyć niestety _ - dodał.

Konwent Kongresu Nowej Prawicy ma być zwołany w ciągu 4-6 tygodni. Rada Główna partii odbędzie się zaś w najbliższy poniedziałek. Janusz Korwin-Mikke stał na czele KNP od 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Korwin-Mikke rośnie w siłę? Mobilizacja Na ugrupowanie nie czeka najprawdopodobniej żaden mandat, ale udało mu się uzyskać efekt przebudzenia wyborców, w związku z aferą Wiplera - uważa politolog.
Korwin-Mikke jest najbardziej rozczarowany Szef Nowej Prawicy powiedział, co było przyczyną porażki jego partii.
250 miliardów zł wydadzą samorządy. Na co? Marszałek Sejmu podkreślił, że przy tworzeniu projektów finansowanych ze środków unijnych konieczna jest mądrość i odpowiedzialność.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)