Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Janukowycz ukrywa majątek na zagranicznych kontach

0
Podziel się:

- Majątek Janukowycza oceniany jest na ponad 200 mln euro, ale w swoim oficjalnym zeznaniu podatkowym prezydent podaje tylko niecałe trzy miliony dolarów - pisze Kliczko.

Janukowycz ukrywa majątek na zagranicznych kontach
(PAP/EPA)

Jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko oskarżył dziś na łamach niemieckiej gazety Bild prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o ukrywanie majątku na kontach bankowych w Szwajcarii i Liechtensteinie.

_ - Majątek Janukowycza oceniany jest na ponad 200 mln euro, ale w swoim oficjalnym zeznaniu podatkowym prezydent podaje tylko niecałe trzy miliony dolarów _ - pisze Kliczko.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/7/273159.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/czy;polscy;politycy;na;majdanie;wiedza;kogo;popieraja,224,0,1466336.html) *Czy polscy politycy na Majdanie wiedzą, kogo popierają? * O ułańskiej fantazji Polaków i czerwono-czarnych sztandarach, pisze Przemysław Ciszak.

Jak twierdzi opozycjonista, resztę majątku prezydent ukrył za pomocą firm powierniczych na kontach w Liechtensteinie i Szwajcarii. Kliczko dodaje, że szczególnie bliskie więzi łączą prezydenta także z Austrią, gdzie prawdopodobnie przeprowadza swoje _ transakcje _. Austria jest też krajem, w którym szczególnie dobrze czuje się były premier Mykoła Azarow, co nie może być przypadkiem - pisze Kliczko.

Lider partii Udar wylicza, że Janunowycz jest właścicielem terenów łowieckich o powierzchni 35 tys. hektarów, pałacu na Krymie oraz luksusowej daczy.

Jak pisze Kliczko, także rodzina prezydenta wzbogaciła się podczas jego kadencji. Jego syn, z wykształcenia lekarz stomatolog, awansował na jednego z najbogatszych ludzi na Ukrainie, a czasopismo ekonomiczne _ Forbes _ wyceniło jego majątek na 500 mln euro.

_ - Bardzo trudno jest siedzieć podczas negocjacji naprzeciwko tego oszusta _ - pisze Kliczko. Zwraca uwagę, że Janukowycz groził rozwiązaniem parlamentu, co oznaczałoby utratę przez posłów, w tym także Kliczkę, immunitetu. _ - To było coś więcej niż zwykła groźba; Janukowycz chce mnie widzieć w więzieniu tak jak Julię Tymoszenko _ - napisał ukraiński opozycjonista.

Czytaj więcej w Money.pl
Pacyfikacja? Wojska jadą do Kijowa MSW twierdzi, że musi przeprowadzić rotację swoich funkcjonariuszy w związku z zamieszkami w stolicy.
Sytuacja na Ukrainie pogarsza się Uczestniczący w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef francuskiej dyplomacji potępił działania, których usprawiedliwić się nie da, a które są wymierzone w ludność cywilną na Ukrainie.
Kliczko wzywa do walki. "Zwyciężymy!" _ - Bez walki nie odniesiemy zwycięstwa, dlatego musimy walczyć o nasz kraj. I zwyciężymy - _ powiedział Kliczko na wiecu zorganizowanym w Monachium.
"Ustępstwa Janukowycza tylko ośmielają" Wielu mieszkańców tego kraju uwierzyło dopiero teraz, że ich walka ma sens - uważa prezes Fundacji Pułaskiego, politolog Zbigniew Pisarski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)