Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janosikowe w Polsce. Mazowsze żąda zwrotu nadpłaty

0
Podziel się:

Swoje żądanie zarząd opiera na niedawnym orzeczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że Mazowsze nie powinno było oddawać na ten cel więcej niż 30 proc. swoich dochodów podatkowych.

Jak na żądanie zareaguje premier Ewa Kopacz i<br> minister finansów Mateusz Szczurek?
Jak na żądanie zareaguje premier Ewa Kopacz i<br> minister finansów Mateusz Szczurek? (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEJuUUHV

Mocnym akcentem rozpoczyna kadencję samorząd województwa mazowieckiego. Zarząd województwa występuje do ministerstwa finansów o zwrot 1,82 mld zł (miliarda ośmiuset dwudziestu milionów złotych). Tyle, według obliczeń mazowieckich urzędników, wynosiła nadpłata janosikowego od 2006 roku.

Swoje żądanie zarząd opiera na niedawnym orzeczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że Mazowsze nie powinno było oddawać na ten cel więcej niż 30 proc. swoich dochodów podatkowych. Wspomniana kwota to różnica między tymi trzydziestoma procentami a tym, co faktycznie zapłacono.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, na co Mazowsze wyda 100 mln zł Ponad 100 mln zł, które Mazowsze zaoszczędzi w 2015 roku będą przeznaczone na remonty dróg czy dofinansowanie instytucji oświatowych i kulturalnych.
Janosikowe w 2015 roku. Ile zapłaci Mazowsze? Ministerstwo Finansów poinformowało o planowanej wysokości rocznej wpłaty jednostek samorządu terytorialnego do budżetu państwa.
60 milionów złotych na szali. Co zrobi sąd? Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ma jutro orzec w sprawie decyzji ministra finansów dotyczącej zaległości województwa mazowieckiego z tytułu janosikowego za grudzień 2013 roku.
bEJuUUIy
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)