Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jan Paweł II sprawcą uzdrowień? Ksiądz ma świadectwa

Postulator procesu kanonizacyjnego papieża, ksiądz Sławomir Oder, powiedział, że otrzymał liczne świadectwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Draper/public domain)

Postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, ksiądz Sławomir Oder, powiedział, że otrzymał liczne świadectwa o możliwych uzdrowieniach za wstawiennictwem papieża i oczekuje na pełną dokumentację tych przypadków, by poddać je analizom.

Uznanie cudu jest warunkiem kanonizacji. _ Mogę poinformować, że otrzymałem dużo różnych świadectw o doznanych łaskach. Sygnały te są na tyle znaczące, że poprosiłem o dokumentację medyczną tych przypadków. Wtedy będę mógł je poddać badaniom merytorycznym _ - wyjaśnił ksiądz Oder, gdy po raz pierwszy obchodzony jest dzień wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II.

_ - Zobaczymy, czy przyniesie to dobre owoce, czy też trzeba będzie jeszcze poczekać _ - podkreślił.

Nie potwierdził wcześniejszych doniesień włoskich mediów, jakoby już został wybrany przypadek domniemanego cudu do kanonizacji Jana Pawła II.

Zaraz po beatyfikacji polskiego papieża 1 maja postulator zaapelował do wiernych, by przesyłali do jego biura świadectwa doznanych łask.

O procesie kanonizacji Jana Pawła II czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t93752.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;oglosi;cud;jan;pawel;ii;swietym,85,0,753237.html) Papież ogłosi cud, Jan Paweł II świętym Benedykt XVI wyda dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem papieża Polaka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t91492.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lekarze;i;teologowie;uznali;cud;jp;ii,249,0,747513.html) Lekarze i teologowie uznali cud JP II Jeszcze w styczniu ma odbyć się ostateczne głosowanie w procesie beatyfikacyjnym.
Tagi: kanonizacja jana pawła ii, jan paweł ii, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz