Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jan Bury nie jest już wiceministrem skarbu państwa

0
Podziel się:

Jan Bury złożył rezygnację ze stanowiska w Ministerstwie Skarbu Państwa. Oto odpowiedź Donalda Tuska.

Jan Bury nie jest już wiceministrem skarbu państwa
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier Donald Tusk przyjął rezygnację Jana Burego z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu - poinformował dziś wieczorem rzecznik rządu Paweł Graś.

Jak wcześniej poinformowała rzeczniczka MSP Magdalena Kobos, Bury rezygnację z funkcji wiceministra skarbu złożył na ręce ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego 12 lipca. Kobos wyjaśniła, że po skompletowaniu wszystkich dokumentów związanych z dymisją wiceministra zostały one w piątek przesłane do kancelarii premiera. Dodała, że Bury swoją rezygnację _ wcześniej planował i deklarował to w mediach _. W czerwcu wiceministrem skarbu z ramienia PSL została Urszula Pasławska.

Bury pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwa Skarbu Państwa od 20 listopada 2007 roku. Od listopada 2011 roku - czyli od początku kadencji obecnego Sejmu - przewodniczy pracom klubu PSL. Już po wyborach parlamentarnych Bury zapowiadał, że nie będzie łączył stanowiska szefa klubu parlamentarnego z pracą w resorcie.

W dzisiejszej rozmowie Bury powiedział, że PSL przysługuje w MSP stanowisko jednego wiceministra. _ - Zgodnie z zapowiedzią wcześniej w konsultacjach z ministrem Budzanowskim i ministrem Tomaszem Arabskim (szefem kancelarii premiera) uzgodniłem, że złożę rezygnację po tym, jak stanowisko w resorcie objęła pani Pasławska _ - zaznaczył.

_ - Na początku lipca złożyłem rezygnację z funkcji _ - oświadczył Bury. Jak podkreślił, łączenie stanowiska szefa klubu PSL z pracą w resorcie skarbu było coraz trudniejsze, bo pierwsza funkcja wymagała poświęcenia coraz więcej czasu.

_ - W sytuacjach kryzysowych, jak chociażby teraz, pozostawanie wiceministrem jest dla mnie niezręczne, bo z jednej strony jestem szefem klubu, a z drugiej urzędnikiem premiera _ - powiedział Bury.

Polityk PSL urodził się w 1963 r. Z wykształcenia jest prawnikiem. Mandat poselski Bury pełni od roku 1991, z przerwą na lata 1997-2001. W latach 1998-2001 radny sejmiku województwa podkarpackiego. Od roku 2001 zasiada w Krajowej Radzie Sądownictwa. W latach 2002-2003 sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, a od 2005 r. wiceprezes NKW PSL. Lider podkarpackich ludowców.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL ma już nowego szefa klubu. To... Kandydatem na szefa klubu parlamentarnego PSL w nowej kadencji będzie dotychczasowy wiceminister skarbu Jan Bury.
Rosyjski prezes krytykuje resort skarbu _ Konsolidacja polskich firm chemicznych przebiega zbyt szybko. Popełniono liczne błędy _.
Skarb Państwa sprywatyzuje 42 firmy Wśród przeznaczonych do sprzedaży firm są przedsiębiorstwa górnicze, metalowe, transportowe i chemiczne.
Tysiące osób straci pracę przez nową ustawę Muszą oddać 30 procent ziemi. Zwolnią 20-30 tysięcy pracowników. Komu na tym zależy?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)