Notowania

raport macierewicza
29.06.2011 09:03

Jakubiak: Macierewicz odniósł mały sukces

Zdaniem posłanki PJN komisja śledcza w sprawie katastrofy smoleńskiej powinna składać się z przedstawicieli wszystkich ugrupowań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Elżbieta Jakubiak z PJN żałuje, że wyjaśnieniem sprawy katastrofy smoleńskiej nie zajmowała się sejmowa komisja śledcza. Przed południem Prawo i Sprawiedliwość przedstawi pierwszą część białej księgi, którą opracował parlamentarny zespół smoleńskiAntoniego Macierewicza. Od poniedziałku na biurku Donalda Tuska jest z kolei raport komisji ministra Jerzego Millera. *

W ocenie gościa Salonu Politycznego Trójki, śledztwu szkodzi to, że dramat 10 kwietnia 2010 roku stał się płaszczyzną do sporu politycznego dwóch największych partii: Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

- _ Te raporty prawdopodobnie będą służyły temu, żeby zaznaczyć swoje własne stanowisko, czyli jedni będą próbowali pewnie pokazać, jak bardzo winny jest rząd Donalda Tuska. Skądinąd z całą pewnością odpowiedzialność i wina istnieje po stronie urzędników państwa. W tym czasie, kiedy zdarzyła się katastrofa, urzędnikami tego państwa byli ministrowie rządu Platformy Obywatelskiej _ - mówi Jakubiak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ELŻBIETY JAKUBIAK:

Elżbieta Jakubiak uważa, że w sprawie katastrofy smoleńskiej powinna powstać specjalna komisja, która zajmowałaby się ustaleniem faktów. W jej ocenie Sejm powinien być dysponentem wiedzy, która w sposób obiektywny dokonałaby wyjaśnienia przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Według Jakubiak źle się stało, że w parlamencie sprawą zajmuje się jedynie zespół PiS pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, który nie składa się z przedstawicieli wszystkich reprezentowanych ugrupowań. Polityk PJN dodała, że to do marszałka Sejmu należało przejęcie działań tego zespołu i stworzenie na jego miejsce oficjalnego organu.

Oceniając działania zespołu PiS Jakubiak powiedziała, że spełnił on pewną rolę. W jej opinii Antoni Macierewicz stworzył kronikę katastrofy, co trzeba uznać za pewien sukces.

Elżbieta Jakubiak podkreśliła, że wszystko wskazuje na to, iż katastrofa smoleńska ujawniła słabości państwa i jego przedstawicieli. Świadczy o tym chociażby to, że jak do tej pory nie wyciągnięto żadnych wniosków z tamtej katastrofy. Ilustracją tego faktu jest - zdaniem posłanki - chociażby to, że nadal nie zakupiono nowych samolotów rządowych, a najwyższym przedstawicielom państwa wciąż służy drugi z samolotów Tu-154.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;wkaze;winnych;katastrofy;smolenskiej,7,0,861959.html) PiS wskaże winnych katastrofy smoleńskiej "Biała księga" zwiera zarzuty pod adresem MSZ, MSWiA, BOR-u i strony rosyjskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;i;po;sa;zgodne;dobrze;ze;jest;raport,0,0,861696.html) PiS i PO są zgodne: "Dobrze że jest raport" Prawo i Sprawiedliwość ma nadzieję, że raport komisji Jerzego Millera zostanie szybko opublikowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t130710.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kidawa-blonska;o;raporcie;to;byl;blad,174,0,861614.html) Kidawa-Błońska o raporcie: "To był błąd" Małgorzata Kidawa-Błońska z PO ma nadzieję, że rządowy raport w sprawie katastrofy smoleńskiej zostanie opublikowany w ciągu tygodnia.
Tagi: raport macierewicza, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz