Notowania

wybory 2011
05.10.2011 12:06

"Jak wygramy to młodzi nie wyjadą z kraju"

Jarosław Kaczyński obiecał młodym Polakom....... Tymczasem Platforma oskarża prezesa PiS o oszukiwanie studentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Jarosław Kaczyński obiecał, że jego partia po wygranych wyborach dołoży wszelkich starań, żeby Polacy mogli godnie żyć we własnym kraju. Tymczasem zdaniem PO, Kaczyński oszukuje studentów mówiąc na konferencjach, że rząd ogranicza szanse młodym ludziom na bezpłatne studiowanie. *

_ - Jeżeli odzyskamy władzę młodzi ludzie będą mieli zapewnioną przyszłość w kraju, nie będą musieli wyjeżdżać za granicę. *Swoją przyszłość będą mogli budować na miejscu _ - mówi Jarosław Kaczyński.*

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:


Prezes Prawa i Sprawiedliwości bierze udział w konferencji naukowej, zorganizowanej przez Instytut Studiów Podatkowych.

Tymczasem minister szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka wysłała prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu kartę praw studenta, zarzucając politykom PiS, że wprowadzają w błąd studentów. Według PO, nieprawdy PiS o studentach _ przekraczają wszystkie przyjęte normy _. _ W związku z tym, że panowie z PiS nie wiedzą, co weszło w życie od 1 października i nie znają ustawy (o szkolnictwie wyższym), postanowiłam wysłać do prezesa Kaczyńskiego kartę praw studenta - dziesięć punktów, które wynikają z nowego prawa, aby wreszcie PiS zapoznał się z tymi zagadnieniami i nie wprowadzał w błąd studentów _ - poinformowała Kudrycka na konferencji prasowej.

Zdaniem minister, Kaczyński cały czas straszy studentów tym, że Platforma ogranicza szanse młodym ludziom na bezpłatne studiowanie. _ Zgodnie z kartą praw studenta nie ograniczamy szans na bezpłatne studiowanie, tylko rozszerzamy szanse studentom i maturzystom do studiów bezpłatnych _ - przekonywała Kurdycka.

Jak dodała, rząd np. znacznie zwiększył zakres stypendiów socjalnych dla studentów, a w programie PO jest też zapis o stypendiach naukowych od pierwszego roku studiów.

Rzecznik sztabu PO Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że nieprawdy PiS o studentach _ przekraczają już wszystkie przyjęte normy _. Przyznała jednocześnie, że nie będzie pozwu w trybie wyborczym przeciwko Kaczyńskiemu, bo - jak mówiła - _ szkoda na to czasu _.

O kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;oburzony;zapowiada;protest,247,0,925943.html) Pikieta Palikota. "Najwiekszy skandal po 1989" Polityk domaga się debaty Kaczyński -Tusk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;smieje;sie;z;kaczynskiego;agroturysta,164,0,925860.html) Śmieje się z Kaczyńskiego. "Agroturysta" Polityk PSL skrytykował zobowiązania wobec polskiej wsi, które w imieniu PiS podpisał Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;wyborczy;palikot;traci;do;psl,199,0,925895.html) Nowy dzień, nowy sondaż i... nowy wynik! Udział w wyborach deklaruje 59 procent badanych osób, czyli o 5 procent więcej, niż w poprzednim sondażu.
Tagi: wybory 2011, barbara kudrycka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz