Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak oceniemy pracę premiera i prezydenta?

0
Podziel się:

Grupa krytyków rządu zwiększyła się od stycznia o 5 punktów procentowych.

Jak oceniemy pracę premiera i prezydenta?
(Reporter Poland)
bFeXwDTV

49 proc. badanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 40 proc. Rząd pozytywnie ocenia 19 proc., a źle - 75 proc. Premiera Donalda Tuska chwali 23 proc., a krytykuje - 70 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.

Spośród ankietowanych dobrze oceniających Komorowskiego (49 proc.) 8 proc. uważa, że zdecydowanie dobrze wypełnia on obowiązki prezydenta, a 41 proc. że robi to raczej dobrze. W porównaniu do stycznia grupa respondentów wystawiających Komorowskiemu pozytywną ocenę zmniejszyła się o 4 punkty proc.

Z kolei wśród 40 proc. ankietowanych wystawiających prezydentowi negatywną opinię 15 proc. zrobiło to zdecydowanie, a 25 proc. oceniło, że raczej źle wypełnia on swe obowiązki. Odsetek krytyków Komorowskiego wzrósł w stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca o 5 punktów proc. Zdania o pracy prezydenta nie wyraziło 11 proc. respondentów.

bFeXwDTX

Dobrze działalność rządu oceniło w styczniu łącznie 19 proc. badanych - 1 proc. zdecydowanie, a 18 proc. raczej. Grupa wystawiających obecnej Radzie Ministrów pozytywną ocenę zmniejszyła się w porównaniu do stycznia o 2 punkty proc.

Złe zdanie o pracy rządu wyraziło 75 proc. respondentów, spośród których zdecydowanie źle obecny gabinet oceniło 26 proc., a 49 proc. raczej źle. Grupa krytyków rządu zwiększyła się od stycznia o 5 punktów proc. Zdania o działaniach rządu nie wyraziło 6 proc. badanych.

O pracy premiera Donalda Tuska dobrą opinię miało 23 proc. ankietowanych - 2 proc. zdecydowanie, a 21 proc. raczej dobrze oceniło go. Odsetek pozytywnych opinii zmniejszył się w porównaniu do stycznia o 1 punkt proc.

Negatywną ocenę wystawiło premierowi w lutym 70 proc. respondentów - 40 proc. miało raczej, a 30 zdecydowanie złą opinię o jego pracy. Grupa krytyków Donalda Tuska zwiększyła się w porównaniu do stycznia o 2 punkty proc.

bFeXwDUd

Badanie przeprowadzono w dniach 7-13 lutego 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski zbojkotuje igrzyska w Rosji? Prezydent zapewnił, że chodzi tylko o stałe zasady dotyczące jego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych za granicą.
Wie, co zrobi prezydent w sprawie OFE - _ Bronisław Komorowski na pewno nie będzie blokował ustawy dotyczącej zmian w systemie emerytalnym _ - uważa premier Donald Tusk.
Prezydent Komorowski napisał list do Kaczyńskiego Prezes PiS chce by polityka wschodnia była poddana weryfikacji _ ze wszystkim konsekwencjami _. Co na to głowa państwa?
bFeXwDUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)