Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jacek Sasin: Macierewicz może mieć rację

0
Podziel się:

Według posła PiS Jacka Sasina, prokuratorzy wojskowi, badający przyczyny katastrofy smoleńskiej, wygłaszają twierdzenia zgodne z polityką rządu.

Jacek Sasin, poseł PiS
Jacek Sasin, poseł PiS (Witold Rozbicki / Reporter)

W opinii gościa _ Salonu politycznego Trójki _ w śledztwie w sprawie katastrofy TU154M doszło do wielu zaniedbań. Próbki ze Smoleńska były nieodpowiednio zabezpieczone, a wyniki badań na obecność materiałów wybuchowych wzbudzają wiele wątpliwości.

Zdaniem Jacka Sasina trudno mówić o obiektywizmie wojskowych śledczych.

W ocenie polityka PiS wiele wskazuje na to, że to komisja Antoniego Macierewicza przedstawia właściwą wersję zdarzeń z 10 kwietnia 2010 roku.

Dwa dni temu Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że na pokładzie Tu 154 M, który rozbił się w Smoleńsku roku nie doszło do wybuchu. Prokurator Ireneusz Szeląg powołał się się na opinie biegłych.

W próbkach, zbadanych przez ekspertów z Centralnego Laboratorium Kryminalistyczne Policji nie znaleziono żadnych śladów materiałów wybuchowych, między innymi trotylu, heksogenu, oktogenu czy nitrogliceryny czy substancji będących produktami ich degradacji. Antoni Macierewicz mówił o kompromitacji i podejrzeniu matactwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Lasek: przestańcie blefowań i nie manipulujcie Zespół Macierewicza sformułował wstępną hipotezę o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem był to łańcuch wydarzeń zapoczątkowanych polsko-rosyjskimi rozmowami międzyrządowymi.
Macierewicz odkrył "istotny materiał" Debata miała odbyć się w Sejmie w ubiegłą środę. Została przełożona, ponieważ - według Macierewicza - pojawił się nowy, istotny materiał, który mówi o działaniach rządu Donalda Tuska.
Macierewicz: koniec festiwalu udawań Antoni Macierewicz zwrócił się do prokuratury o przesłuchanie Macieja Laska i innych członków komisji Jerzego Millera.
Lasek: działają wybiórczo i manipulują Edward Łojek z rządowego zespołu oświadczył, że dziwi go dobór ekspertów współpracujących z Antonim Macierewiczem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)