Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sondaż prezydencki
04.07.2012 16:33

Jacek Kurski chce przeprosin od Adama Hofmana za "podfałszowany" sondaż

To nikczemne kłamstwo i potwarz. Daję mu szansę, i 7 najbliższych dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Europoseł SP Jacek Kurski zażądał od rzecznika PiS Adama Hofmana przeprosin dla siebie i pracowników TNS Polska. Chodzi o sugestie, jakoby sondaż, który daje większe szanse w ewentualnym wyścigu prezydenckim Zbigniewowi Ziobrze niż Jarosławowi Kaczyńskiemu, był _ podfałszowany _.

Szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk przypomniał na konferencji prasowej w Sejmie, że jakiś czas temu na zlecenie SP został przez TNS Polska (ośrodek powstał w wyniku połączenia TNS OBOP i TNS Pentor) przeprowadzony sondaż, z którego - jak mówił - wynikało, że Polacy chętniej w roli kandydata prawicy na prezydenta widzieliby szefa SP Zbigniewa Ziobrę niż prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Sam Kurski, który przebywa obecnie Brukseli, a z którym podczas konferencji SP połączono się przez telemost, nawiązał do wtorkowej wypowiedzi Hofmana. Rzecznik PiS komentując dla _ Wiadomości _ TVP wyniki sondażu powiedział, że _ Jacek Kurski puszcza podfałszowane badania, myśląc że ktoś się na to nabierze _.

_ - Oświadczam, że jest to nikczemne kłamstwo i potwarz. Daję Adamowi Hofmanowi szansę, by w ciągu najbliższych 7 dni wycofał się ze swych słów, przeprosił za nie na specjalnej konferencji prasowej, mnie i pomówionych pracowników OBOP (TNS Polska) _ - powiedział Kurski.

Jak dodał, _ to właśnie sondaże tej pracowni, jako jedyne, okazały się w ostatnich wyborach prezydenckich prawdziwe, wiarygodne i profesjonalne _, dlatego też - dodał - Solidarna Polska właśnie w tej firmie zamówiła swoje badanie.

_ - Jeżeli Adam Hofman nie naprawi krzywdy wyrządzonej mnie i pracownikom OBOP (TNS Polska), wytoczę mu proces o ochronę dóbr osobistych _ - oświadczył europoseł.

Hofman nie chciał komentować zapowiedzi Kurskiego.

Sondaż Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska, zrealizowany na zlecenie Solidarnej Polski, pracownia przysłała też dziś. Wynika z niego, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów uzyskałby Bronisław Komorowski, którego poparłby co trzeci (33 proc.) z badanych, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. 14 proc. wybrałoby Jarosława Kaczyńskiego, a 11 proc. wskazuje na Zbigniewa Ziobro.

Sondaż pokazuje ponadto, że - zdaniem respondentów, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach - najlepszym kandydatem prawicy w wyborach prezydenckich byłby Zbigniew Ziobro - wskazuje na niego 27 proc. badanych. 19 proc. respondentów uważa, że lepszy byłby Jarosław Kaczyński.

Sondaż przeprowadzony został w dniach 21-24 czerwca 2012 r. na reprezentatywnej, losowej 961-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostro o Cymańskim: On się "youtubizuje" Szef klubu PiS ujawnił co zdecydowano w sprawie niepokornego posła. Cymański: _ biorę to na klatę _.
Kaczyński dołącza do bojkotu. Rzuca wyzwanie rządowi Prezes PiS zajął zdecydowane stanowisko w sprawie Euro 2012.
Będzie wielkie starcie Kaczyńskiego z Ziobrą? - _ To jest uczciwa gra w ramach reguł demokratycznych _ - zapewnia szef Solidarnej Polski.
Tagi: sondaż prezydencki, adam hofman, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz