Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
12.07.2013 10:56

Izraelskie wojsko aresztowało pięciolatka

Obrońcy praw człowieka zażądali , by armia znalazła inny sposób karania młodych Palestyńczyków, którzy obrzucają kamieniami pojazdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Obrońcy praw człowieka zażądali, by armia znalazła inny sposób karania młodych Palestyńczyków, którzy obrzucają kamieniami pojazdy i pieszych na głównych drogach Zachodniego Brzegu. W ostatnich dniach za taki czyn zatrzymano pięcioletnie dziecko.

Rzeczniczka organizacji B'Tselem, Sarit Micheali, podkreśliła, że zatrzymanie malucha w Hebronie na Zachodnim Brzegu Jordanu było sprzeczne z prawem. Na nagraniu wideo ze zdarzenia widać izraelskich żołnierzy wsadzających kilkulatka do samochodu terenowego, a następnie tego samego chłopca siedzącego u boku ojca, którego oczy są zawiązane.

Anonimowy przedstawiciel izraelskich sił zbrojnych poinformował, że ojciec i syn spędzili kilka godzin w bazie wojskowej, ponieważ spóźnił się policyjny radiowóz, który miał ich stamtąd odebrać. Wojskowy wyjaśnił, że mężczyźnie zawiązano oczy, ponieważ znajdował się na terenie obiektu wojskowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest szansa na pokój na Bliskim Wschodzie Sekretarz stanu USA John Kerry, który zakończył czterodniową misję na rzecz wznowienia dialogu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami.
Gwiazda arabskiego Idola jednoczy Palestynę Palestyńczycy oszaleli na punkcie Mohammeda Asafa, chłopaka z obozu dla uchodźców w Strefie Gazy, który ma szansę wygrać arabską edycję Idola.
Premier wycofał komunikat. Był za łagodny Powodem miał być ton zbyt pojednawczy pod adresem Palestyńczyków.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz