Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izraelskie ataki na Strefę Gazy nie ustają

0
Podziel się:

Agencja AFP informuje, że w nocy Strefa Gazy była też ostrzeliwana z morza przez jednostki izraelskiej marynarki wojennej.

Izraelskie ataki na Strefę Gazy nie ustają
(PAP/EPA)

Izraelskie lotnictwo dokonało w nocy z niedzieli na poniedziałek kolejnych nalotów na Strefę Gazy zabijając w mieście Gaza trzy osoby, w tym pięcioletnie dziecko - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Strefy Gazy.

Rzecznik dodał, że liczba ofiar śmiertelnych tych ataków wzrosła do 80. Podczas innego nalotu na miasto zniszczony został posterunek policji w dzielnicy Zeitun.

Agencja AFP informuje, że w nocy Strefa Gazy była też ostrzeliwana z morza przez jednostki izraelskiej marynarki wojennej.

Od czasu rozpoczęcia w ub. środę izraelskiej operacji wojskowej _ Filar Obrony _ śmierć poniosły 83 osoby - 80 Palestyńczyków (w tym połowa cywilów) i 3 cywilnych Izraelczyków. Niedziela przyniosła, jak dotychczas, najtragiczniejsze żniwo - 29 palestyńskich ofiar śmiertelnych, w większości kobiet i dzieci.

Izrael rozpoczął operację przeciwko zbrojnym grupom palestyńskim w Strefie Gazy w odpowiedzi na ostrzał rakietowy Izraela dokonywany przez bojowników Hamasu. Ostrzał ten znacznie się nasilił po zabiciu przez lotnictwo izraelskie Ahmada Dżabariego szefa operacji militarnych sprawującego władzę w Strefie Gazy Hamasu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaczęły się rozmowy. Hamas stawia warunki Palestyńczycy żądają zakończenie przez Izrael blokady Strefy Gazy. Tylko wtedy zaprzestaną bombardowań.
Bomby spadały od rana. Nie żyje ponad 70 osób Oni przeżyli dzisiejsze bombardowanie w Strefie Gazy. Oto relacje z pierwszej ręki.
Trwają naloty na Izrael. Zobacz zdjęcia Zobacz jak izraelski system antyrakietowy przechwytuje rakiety wystrzelone przez Hamas.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)