Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izraelskie sądy dla nieletnich na palestyńskich terytoriach okupowanych

0
Podziel się:

Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu.

Izraelskie sądy dla nieletnich na palestyńskich terytoriach okupowanych
(Armia Izraelska)

Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu; ma to przynieść palestyńskim nieletnim między innymi tę poprawę, że czas zatrzymania w areszcie zostanie skrócony z tygodnia do 24 godzin.

Jak poinformował w piątek izraelski dziennik _ Jedijot Achronot _, powołanie na palestyńskich terytoriach okupowanych sądów dla nieletnich opartych na prawie obowiązującym w Izraelu zapobiegnie sądzeniu Palestyńczyków, którzy nie ukończyli 16. roku życia, jak dorosłych.

Społeczność międzynarodowa oraz izraelskie organizacje obrońców praw człowieka od lat oskarżają władze Izraela o to, że aresztując dzieci i niepełnoletnich, zazwyczaj nie powiadamiają o tym rodziców zatrzymanych i dla wydobycia zeznań stosują wobec dzieci i młodzieży rozmaite rodzaje tortur.

_ Jedijot Achronot _ informuje, że _ komisja złożona z przedstawicieli władzy sądowej, wojska, policji, służb specjalnych i Ministerstwa Bezpieczeństwa zaleciła utworzenie na terytoriach okupowanych sądów dla nieletnich w celu dostosowania prawa na tych terytoriach do prawa obowiązującego w Izraelu _.

W Izraelu za granicę osiągniecia pełnoletniości uważa się ukończenie 18 lat, a nie 16 lat jak w stosunku do Palestyńczyków. Zastępca prokuratora generalnego Izraela Ran Nazari uznał, że Ministerstwo Sprawiedliwości jego kraju nie ma kompetencji do decydowania o przyszłości terytoriów okupowanych, ale oświadczył, że obecna sytuacja, w której Izrael jest siłą okupacyjną, zmusza do usunięcia luki między ustawodawstwem dla niepełnoletnich w Izraelu i na Zachodnim Brzegu.

Czytaj więcej w Money.pl
O krok bliżej do państwa palestyńskiego? Palestyńczycy domagają się niezależnego państwa na terytorium Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej.
Młody Palestyńczyk skatowany przez Żydów Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono został przewieziony do szpitala.
To przekreśli rozejm Izraela z Palestyną? Izraelskie wojsko zastrzeliło Palestyńczyka na północy Strefy Gazy. W sierpniu Izrael i Palestyńczycy zawarli rozejm.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)