Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
10.04.2013 19:30

Izrael znów zatrzymał palestyńskiego więźnia zwolnionego po głodówce

Armia izraelska zatrzymała dzisiaj Palestyńczyka Thaera Halahleha, który w czerwcu zeszłego roku został wypuszczony z więzienia po 76-dniowej głodówce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Armia izraelska zatrzymała dzisiaj Palestyńczyka Thaera Halahleha, który w czerwcu zeszłego roku został wypuszczony z więzienia po 76-dniowej głodówce. Halahleha zatrzymano w nocy z wtorku na środę w Ramallah - podały źródła we władzach palestyńskich.

Według organizacji zrzeszającej więźniów palestyńskich, która powołuje się na adwokata Halahleha, stanął on już przed sądem w Jerozolimie. Jak podaje organizacja w komunikacie, sąd _ przedłużył areszt o 12 dni _.

Z kolei armia izraelska nie potwierdziła zatrzymania. Halahlehowi zarzucano przynależność do radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad. Ogłosił głodówkę w proteście przeciw przetrzymywaniu go od czerwca 2010 roku bez formalnego oskarżenia i bez procesu.

W zeszłym tygodniu na Zachodnim Brzegu wybuchły protesty Palestyńczyków z powodu śmierci jednego z palestyńskich więźniów w izraelskim więzieniu. W trakcie wizyty w Izraelu sekretarz stanu USA John Kerry powiedział we wtorek, że izraelski premier Benjamin Netanjahu jest świadom, iż sytuacja więźniów ma _ potencjał wybuchowy _.

Według danych ogłoszonych w maju zeszłego roku przez wysłannika ONZ ds. praw człowieka na palestyńskich terytoriach okupowanych, Richarda Falka, od 1967 roku około 750 tys. Palestyńczyków, w tym 23 tys. kobiet i 25 tys. dzieci, trafiło do izraelskich więzień.

Czytaj więcej w Money.pl
Plan pokojowy? Ameryka go nie przyniesie Wizyta Kerrego da możność przyjrzenia się, czy Izraelczycy i Palestyńczycy sami są gotowi do rozmów pokojowych.
Oni już nie wierzą w pokój. Wojna trwa 55 procent ankietowanych uważa, że Amerykanom nie uda się wznowić procesu pokojowego i skłonić Palestyńczyków i Izraelczyków do zajęcia miejsc przy stole rokowań.
Katar ma pomysł na powstrzymanie Żydów Emir Kataru zaproponował utworzenie funduszu w wysokości miliarda dolarów, na budowę stolicy niepodległej Palestyny.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz