Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael zgodził się na krótki rozejm. Co na to Hamas?

0
Podziel się:

W czasie zaledwie sześciu godzin wstrzymania ognia do Gazy ma zostać dostarczona pomoc humanitarna. Po południu na plaży przy przystani dla kutrów doszło do tragedii.

Izrael zgodził się na krótki rozejm. Co na to Hamas?
(PAP/EPA/ATEF SAFADI)

W czasie sześciu godzin wstrzymania ognia do Gazy ma zostać dostarczona pomoc humanitarna. Nie wiadomo jeszcze, czy zgodzi się na to Hamas, ani kiedy też zostaną wstrzymane naloty.

Czterech palestyńskich chłopców zginęło po południu w izraelskim nalocie na Gazę. Liczba ofiar wzrosła do 214 a izraelskie lotnictwo nie przestaje bombardować celów Hamasu w Gazie. Islamiści odpowiadają rakietami wystrzeliwanymi w kierunku Izraela.

Do tragedii doszło po południu na plaży przy przystani dla kutrów. Najpierw słychać było jedną, potężną eksplozję, a chwilę później drugą. Czterech nastolatków grało wtedy w piłkę. Dosięgła ich druga z bomb. Na miejsce natychmiast pobiegli Palestyńczycy, którzy znajdowali się w okolicznych domach i hotelach. Pociski całkowicie zniszczyły budkę dla rybaków oraz mały posterunek policji.

To pierwsze tego typu zdarzenie w czasie dziewięciu dni konfliktu między Izraelem a Hamasem. ONZ twierdzi, że większość spośród 214 ofiar po stronie palestyńskiej to cywile, ale nigdy jeszcze nie zginęło naraz aż czworo dzieci.

Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że incydent jest badany. Z kolei, rzecznik Hamasu Sami Abu Zuhri w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia do Gazy potępił incydent.

- _ Wzywam Sekretarza Generalnego ONZ, by zaprotestował i przeciwstawił się zabijaniu dzieci. To jest nieludzkie _ - powiedział.

Mimo rosnącej liczby ofiar, Hamas nie zamierza się poddawać i nie chce zawieszenia broni. Z przedstawicielami Hamasu spotkał się dzisiaj w Kairze prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, który także włączył się w negocjacje. Na razie jednak rozmowy nie przyniosły rezultatu.

Tymczasem, Izrael wezwał mieszkańców kolejnych dwóch rejonów Gazy do ewakuacji. Wcześniej podobne apele usłyszeli mieszkańcy dwóch miasteczek na północy palestyńskiej enklawy.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael bombarduje. Dostało się też Niemcom Według rzecznika izraelskiej armii, to dopiero początek operacji przeciwko Palestyńczykom. .
Izraelskie lotnictwo znów zaatakowało Był to odwet za palestyński ostrzał rakietowy terytorium Izraela.
Odnaleźli ciała trzech izraelskich nastolatków Premier zapewnił, że "Hamas zapłaci" za ich śmierć.
Aresztowali szefa palestyńskiego parlamentu Aziz Dweik jest członkiem radykalnego Hamasu. Zatrzymanie miało związek ze sprawą uprowadzenia w zeszłym tygodniu trzech nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)