Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael zatopił dwie palestyńskie łodzie

0
Podziel się:

Po tym incydencie okręty zostały ostrzelane od strony Strefy Gazy, ale nie odnotowano żadnych zniszczeń.

Izrael zatopił dwie palestyńskie łodzie
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Okręty izraelskiej marynarki wojennej otworzyły u wybrzeży Strefy Gazy ogień do łodzi, najprawdopodobniej przewożących kontrabandę. Obie łodzie zatonęły w następstwie eksplozji, do której doszło wskutek ostrzału - podaje agencja AP.

Według AFP płynące z Egiptu do Strefy Gazy łodzie, na pokładzie których przemycano papierosy, zostały zniszczone. Dwóch Palestyńczyków zostało rannych; pozostałym członkom załogi udało się uciec.

Według izraelskiej armii łodzie zostały zauważone, gdy płynęły od strony egipskich wód terytorialnych, najpewniej w celu przemytu - donosi Associated Press. Strona izraelska, oddawszy strzały ostrzegawcze, wezwała załogi palestyńskich jednostek, aby się zatrzymały. Gdy łodzie nie zastosowały się do ostrzeżenia, z izraelskich okrętów padły strzały, które spowodowały wybuch. Po tym incydencie okręty zostały ostrzelane od strony Strefy Gazy, ale nie odnotowano żadnych zniszczeń.

Izrael ustanowił blokadę lądową, morską i powietrzną Strefy Gazy w czerwcu 2006 roku, po uprowadzeniu przez Palestyńczyków izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, wypuszczonego z niewoli w październiku 2011 r., i zaostrzył ją w 2007 r. po przejęciu władzy w Strefie przez islamski ruch Hamas.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie udzielili pomocy medycznej - złe papiery Izrael przyjmuje jedynie pisma oznaczone nazwą "Palestyńskie Władze Narodowe" (Autonomia Palestyńska).
Obama rozmawia z Abbasem o pokoju Ma to pomóc w przełamaniu impasu w rokowaniach pokojowych z Izraelem.
Atak na Izrael. Wystrzelono nawet 50 rakiet Bojownicy zbrojnych grup palestyńskich ostrzelali południowy Izrael. Różne źródła podają sprzeczne informacje o liczbie odpalonych pocisków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)