Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael: Policja interweniowała w Jerozolimie

0
Podziel się:

Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Na Wzgórzu Świątynnym często dochodzi do zamieszek po modłach muzułmanów.

Izrael: Policja interweniowała w Jerozolimie
(hoyasmeg/CC/Flickr)

Izraelscy policjanci rozpędzili Palestyńczyków, którzy rzucali kamieniami i odpalali fajerwerki - poinformował rzecznik policji Micky Rosenfeld. Policja użyła gazu łzawiącego. Na Wzgórzu Świątynnym często dochodzi do zamieszek po modłach muzułmanów.

Wzgórze Świątynne w Jerozolimie jest dla muzułmanów trzecim najświętszym miejscem ich religii, po Mekce i Medynie, oraz upamiętnia miejsce, z którego prorok Mahomet miał odbyć podróż do nieba. Znajdują się tam święte dla muzułmanów meczety: Kopuła na Skale i Al-Aksa.

W starożytności na terenie wzgórza znajdowała się Świątynia Jerozolimska, najświętsze miejsce judaizmu, zburzone przez Rzymian w I wieku naszej ery po powstaniu żydowskim. Do Wzgórza przylega święta dla żydów Ściana Płaczu (Zachodnia).

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael zatopił dwie palestyńskie łodzie Po tym incydencie okręty zostały ostrzelane od strony Strefy Gazy, ale nie odnotowano żadnych zniszczeń.
Izrael stawia ultimatum Palestyńczykom Izrael domaga się najpierw od Palestyńczyków zaprzestania starań o przyjęcie ich państwa do ONZ-owskich agend.
Izrael chce pokoju, ale "nie za wszelką cenę" Amerykańska dyplomacja zakładała, że porozumienie ramowe, mające służyć jako podstawa do trwałego układu pokojowego, uda się osiągnąć w kwietniu tego roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)