Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael: Zatrzymano antyarabskich ekstremistów

0
Podziel się:

10 zatrzymanych osób należy do ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec Palestyńczyków.

Izrael: Zatrzymano antyarabskich ekstremistów
(PAP/EPA)

Policja izraelska zatrzymała 10 osób należących do ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec koegzystencji arabsko-żydowskiej. Są oni podejrzani o podżeganie do przemocy na tle rasistowskim. Według mediów zatrzymano szefa grupy Benziego Gopsteina.

Jak powiedziała rzeczniczka policji Luba Samri, zatrzymania przeprowadzono rano. Zostały poprzedzone intensywnym śledztwem dotyczącym działalności Lehawy.

W poniedziałek policja zatrzymała trzech innych członków tej grupy, z powodu podejrzeń o podpalenie szkoły w Jerozolimie. W placówce tej uczą się wspólnie Żydzi i Arabowie. W listopadzie ogień podłożono w klasie szkolnej w czasie, kiedy nie było lekcji.

Lehawa sprzeciwia się kontaktom pomiędzy Żydami i Arabami - zarówno kontaktom osobistym, zwłaszcza małżeństwom mieszanym, jak i biznesowym. Jak poinformowały izraelskie służby specjalne Szin Bet, grupa głosi poglądy nieżyjącego już rabina Meira Kahane.

Opowiadał się on za wypędzeniem Palestyńczyków z Izraela i terytoriów okupowanych. Kahane został zabity w 1990 roku w Nowym Jorku przez zamachowca - obywatela USA egipskiego pochodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżają Izrael o zabójstwo ministra. Gaz? Rzecznik rządu Autonomii Palestyńskiej stwierdził, że po wynikach sekcji zwłok, istnieje pewność, że to Izrael jest odpowiedzialny za śmierć ministra. Przyczyną śmierci - uderzenie i zatrucie gazem łzawiącym.
Izrael wspiera syryjskich rebieliantów. Po co? Obserwatorzy ONZ są obecni na Wzgórzach Golan od 1974 roku, kiedy to Syria i Izrael uzgodniły powstanie strefy buforowej oddzielającej oba państwa.
Parlament Izraela rozwiązany. Kiedy wybory? Spory w koalicji zaostrzył forsowany przez Netanjahu projekt ustawy definiującej Izrael jako państwo ludu żydowskiego.
Izraelczycy wprowadzą swóje sądy w... Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)