Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael boi się Palestyńczyków. Będą ułatwienia w dostępie do broni

0
Podziel się:

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział wyrównanie rachunków z terrorystami, którzy napadli na ludzi w synagodze.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu
Premier Izraela Benjamin Netanjahu (Pete Souza/public domain/wikipedia)
bECGpVgB

Ochroniarzom przez 3 miesiące wolno będzie zabierać służbową broń do domów. Zapowiedziano rozszerzenie listy miejscowości, których mieszkańcom wolno posiadać broń. Pozwolenia zostaną też wydane byłym żołnierzom sił specjalnych - informuje portal Yetnews. Premier kraju (na zdj.) już kilka dni temu zapowiadał _ wyrównanie rachunków z terrorystami _.

We wtorek dwaj uzbrojeni w noże i siekiery Palestyńczycy zabili pięć osób w jednej z synagog w Jerozolimie. Napastnicy zostali zastrzeleni przez izraelską policję. Do zorganizowania tego ataku przyznały się Brygady Abu Alego Mustafy, zbrojne ramię Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział _ wyrównanie rachunków z terrorystami _, którzy napadli na ludzi w synagodze. Polecił wzmocnienie środków bezpieczeństwa na ulicach Jerozolimy i zniszczenie domów uczestników ataku.

bECGpVgD

W Jerozolimie niemal codziennie dochodzi ostatnio do starć między izraelską policją a palestyńskimi demonstrantami we wschodniej części miasta, zamieszkanej głównie przez Arabów.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Izraela zaostrzy konflikt w regionie? Benjamin Netanjahu zapowiada ustawę, która zmieni definicję państwa.
Izrael ostrzelany z terytorium Gazy? Hamas i Izrael zawarły 26 sierpnia porozumienie o długoterminowym zawieszeniu broni, po 50 dniach walk.
Masakra w Gazie. Izraelczycy ostrzelali szkołę _ Jeden z pocisków eksplodował na podwórzu szkolnym, wszędzie widoczne są ślady krwi, strzępy odzieży - _relacjonuje korespondent AFP.
bECGpVhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)