Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izolacja Rosji. Putin chce uproszczenia przepisów wizowych dla turystów

0
Podziel się

W 2014 roku zagraniczni turyści zostawili w Rosji 12 mld dolarów.

Izolacja Rosji. Putin chce uproszczenia przepisów wizowych dla turystów
(Associated Press)
bEhUTtmJ

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował w poniedziałek uproszczenie przepisów wizowych w celu przyciągnięcia do kraju turystów. Jako przykład takiego działania podał zniesienie wiz dla uczestników zorganizowanych grup turystycznych z krajów BRICS.

Aktualizacja 17:00

Putin mówił o tym na posiedzeniu Prezydium Rady Państwowej Federacji Rosyjskiej, które zebrało się w Jałcie, na Półwyspie Krymskim oderwanym w 2014 roku przez Rosję od Ukrainy. BRICS tworzą Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki.

bEhUTtmL

Poniedziałkowe posiedzeniu Prezydium Rady Państwowej było poświęcone rozwojowi turystyki w Rosji, w tym na Krymie.

W Radzie Państwowej zasiadają szefowie obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), liderzy frakcji w Dumie, pełnomocni przedstawiciele prezydenta w okręgach federalnych oraz przywódcy regionów tworzących Federację Rosyjską. W skład prezydium Rady Państwowej wchodzą przywódcy 9 regionów.

- Dla przyciągnięcia turystów warto, być może, dalej uprościć niektóre formalności wizowe, na przykład rozszerzyć praktykę wymiany bezwizowej dla zorganizowanych grup. Można to zrobić dla wszystkich krajów BRICS - powiedział Putin, przypominając, że bez wiz do Rosji mogą już wjeżdżać grupy turystyczne z Chin.

Prezydent ocenił, że jakość usług i infrastruktury w branży turystycznej Rosji przez długi czas była niższa niż za granicą, jednak w ostatnich latach sytuacja zaczęła się powoli poprawiać. W 2014 roku zagraniczni turyści zostawili w Rosji 12 mld dolarów.

bEhUTtmR

Wino w sanatoriach?

Prezydent Putin powiedział, że biznesowi potrzebne są dodatkowe bodźce do inwestowania w sektor turystyczny. Wskazał na konieczność podwyższania poziomu świadczonych usług. Polecił przeanalizowanie możliwości sprzedaży wina w sanatoriach.

Jutro Władimir Putin weźmie udział na Krymie w uroczystościach związanych ze 170. rocznicą założenia Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego.
Tymczasem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko skrytykował podróż prezydenta Rosji na zaanektowany Krym. "Przyjazd Putina na ukraiński Krym bez uzgodnienia z ukraińskimi władzami jest wyzwaniem dla cywilizowanego świata" - napisał prezydent Poroszenko na Facebooku.

Co ciekawe, na Krymie przebywa również premier Rosji. Dmitrij Miedwiediew odwiedził forum młodzieżowe "Tawrida" w miejscowości Sieło Stierieguszczeje.

bEhUTtnm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)