Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islamskie ugrupowanie grozi Putinowi

0
Podziel się:

- To będzie nasza zemsta - oznajmili na nagraniu.

Islamskie ugrupowanie grozi Putinowi
(PrntScrn/YouTube)

Terroryści z Ansar al-Sunna wzięli na siebie odpowiedzialność za grudniowe zamachy bombowe w Wołgogradzie - poinformowała niezależna telewizja Dożd, powołując się na oświadczenie opublikowane przez tę organizację w internecie. Bojownicy zagrozili, że jeśli igrzyska w Soczi odbędą się, to _ mają prezent _ dla Władimira Putina i turystów. - _ To będzie nasza zemsta _ - oznajmili na nagraniu.

W dwóch atakach terrorystycznych w Wołgogradzie 29 i 30 grudnia 2013 roku zginęły 34 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Terroryści samobójcy wysadzili się w powietrze na dworcu kolejowym i w trolejbusie .

Ugrupowanie Ansar al-Sunna oznajmiło, że zamachy te były dziełem jej bojowników: Sulejmana i Abdurachima (nie podano nazwisk). Terroryści zapowiadają, że kolejnym celem będą igrzyska olimpijskie w Soczi.

W materiale rozpowszechnionym w sieci przez Ansar al-Sunna pokazano, jak domniemani terroryści konstruują bombę, a następnie z bronią w rękach wygłaszają odezwę do widzów. TV Dożd zauważyła, że występujący mają _ niesłowiańskie rysy twarzy _, a po rosyjsku mówią z wyraźnym akcentem.

Zobacz także: Zobacz nagranie Ansar al-Sunna:

- _ Jeśli je zorganizujesz, to dostaniesz od nas prezent. Dla ciebie i dla tych wszystkich turystów, którzy tam przyjadą _ - grożą bojownicy kierując swoje słowa do Władimira Putina. - _ To będzie zemsta za krew muzułmanów, która jest przelewana cały czas na świecie, czy to w Afganistanie, Somalii czy Syrii _ - mówią na nagraniu.

Rosyjskie organy ścigania i służby specjalne nie komentują oświadczenia islamistów. Sunnickie ugrupowanie Ansar al-Sunna jest jedną z wielu grup walczących przeciwko zdominowanym przez szyitów centralnym władzom Iraku. W skład organizacji wchodzą także radykalni Kurdowie i arabscy internacjonaliści. Eksperci uważają, że ugrupowanie jest powiązana z organizacją Abu Musaba al-Zarkawiego - Dżamiat al-Tawhid wa Dżihad.

W przeszłości Ansar al-Sunna przyznało się m.in. do podłożenia bomb na posterunku policji w Kirkuku 23 lutego 2003 roku (zginęło 30 policjantów, a ponad 55 zostało rannych) i w centrum policyjnym w Mosulu 1 stycznia 2004 roku (zginęło 11 policjantów, a 50 zostało rannych), jak również do samobójczego zamachu na stołówkę w koszarach amerykańskich w Mosulu 21 grudnia 2004 roku (zginęło 22 amerykańskich marines).

22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi odbędą się w dniach 7-23 lutego.

Czytaj więcej w Money.pl
Bagiński o Soczi. Film robi duże wrażenie W internecie dużą popularność zyskuje zwiastun igrzysk w Soczi. Jego reżyserem jest twórca "Katedry".
"Szykując igrzyska w Soczi ukradli miliardy" Prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, ujawnił skalę korupcji przy przygotowaniach do zimowej olimpiady.
Soczi zamieniają w twierdzę. Pomaga FBI Amerykańscy specjaliści będą wspierać działania wywiadowcze rosyjskich służb, aby nie dopuścić do zamachów terrorystycznych
Co z rannymi w zamachu w Rosji? Lekarze... Wśród ciężko rannych jest troje dzieci, w tym trzymiesięczna dziewczynka, której mama i babcia poniosły śmierć w jednym z wybuchów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)