Notowania

erdogan
26.12.2014 20:38

Islamofobia w Europie. Prezydent Turcji krytykuje UE

14 grudnia w Turcji miała miejsce policyjna akcja wymierzona w media zbliżone do wpływowego islamskiego duchownego Fethullaha Gulena. Operacja została skrytykowana przez UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Zamiast krytykować ograniczenia wolności prasy w Turcji państwa Unii Europejskiej powinny skoncentrować się na rozwiązaniu problemu _ rosnącej islamofobii _ na Starym Kontynencie - oświadczył turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan (na zdjęciu).

_ - Nie jesteśmy kozłem ofiarnym Europy. Na pewno nie jesteśmy państwem, które można pokazywać palcem i karcić. Zamiast nas krytykować, Europa powinna znaleźć rozwiązanie dla rosnącego w siłę rasizmu i islamofobii _ - podkreślił Erdogan odnosząc się do niedawnych wydarzeń z miasta Dormagen w Niemczech, gdzie wandale namalowali na murach meczetu symbole nazistowskie.

14 grudnia w Turcji miała miejsce policyjna akcja wymierzona w media zbliżone do wpływowego islamskiego duchownego Fethullaha Gulena. Operacja została skrytykowana przez UE, która jednocześnie potępiła aresztowania zwolenników Gulena w Turcji. Tłumaczono, że tego typu działania są sprzeczne z wartościami wyznawanymi przez UE, do której kandyduje Turcja.

Agencja Reutera komentowała wtedy, że policyjna obława na siedziby dziennika _ Zaman _ i telewizji Samanyolu oznacza eskalację rozprawy Erdogana z byłym sojusznikiem, mieszkającym w USA Gulenem. Konflikt przybrał otwarty charakter od wszczęcia w 2013 roku śledztwa w sprawie korupcji, w którego centrum znaleźli się ludzie z najbliższego otoczenia Erdogana, wówczas premiera.

Erdogan oskarża Gulena o budowanie w kraju _ równoległych struktur _ za pośrednictwem swoich zwolenników w wymiarze sprawiedliwości, policji i innych instytucjach państwowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Erdogan oskarżony o wprowadzenie reżimu Dziennik turecki Hurriyet napisał dziś, że prezydent Erdogan, gdy uzna to za celowe, osobiście rozpocznie w przyszłym roku zwoływanie posiedzeń Rady Ministrów, co będzie praktyką dotąd nie stosowaną w Turcji.
Atak na islam? Mocne słowa prezydenta Turcji - _ Mówią, że związki religii z polityką są niesłuszne, ale (chrześcijański) Kościół ma stosunek do polityki. Panuje wielka nienawiść do islamu _ - powiedział Erdogan.
Sprawdź, kto będzie nowym premierem Turcji Prezydent elekt Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył dziś, że mianował ministra spraw zagranicznych Ahmeta Davutoglu na swego następcę na stanowiskach premiera.
Tagi: erdogan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz