Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Islam w Europie. Antyislamskie demonstracje w Niemczech

0
Podziel się:

Tym razem nie było wieców w Dreźnie. Policja nie zgodziła się na ich organizacje z obawy przed zamachem terrorystycznym.

Islam w Europie. Antyislamskie demonstracje w Niemczech
(Montecruz Foto / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Wieczorem miały miejsce kolejne manifestacje przeciwników i zwolenników Pegidy. Tym razem nie było wieców w Dreźnie. Policja nie zgodziła się na ich organizacje z obawy przed zamachem terrorystycznym.

Zwolennicy Pegidy w Dreźnie musieli zostać w domu. Marsze poparcia dla ruchu zorganizowano za to w innych miastach, ale nie były zbyt liczne. Gromadziły zazwyczaj po kilkaset osób.

O wiele więcej uczestników przyciągnęły za to manifestacje w obronie otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. W Monachium przeciwko Pegidzie protestowało około 12 tysięcy osób. W Wiesbaden ponad 10 tysięcy.

Członkowie Pegidy domagają się zaostrzenia przepisów o przyznawaniu azylu w Niemczech. Ostrzegają także przed grożącą ich zdaniem islamizacją zachodu. W ubiegłym tygodniu w wiecu Pegidy w Dreźnie wzięło udział 25 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści grożą zamachem w Niemczech Służby wywiadowcze przechwyciły rozmowy między dżihadystami.
Ogromne antyislamskie protesty w Niemczech Zwolennicy Pegidy znowu najliczniej reprezentowani byli w Dreźnie. Ich wiec zgromadził tam ponad 25 tysięcy osób.
Angela Merkel: Islam należy do Niemiec Dodała, że jest kanclerzem wszystkich Niemców, niezależnie od ich pochodzenia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)