Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jan kochanowski
21.07.2010 13:24

Irena Lipowicz nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Zastąpi ona Janusza Kochanowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Irena Lipowicz zamierza współpracować z samorządami i organizacjami pozarządowymi w rozwiązywaniu problemów między innymi osób starszych i niepełnosprawnych.

Irena Lipowicz zwróciła uwagę, że na przykład problemy osób wypychanych z rynku pracy z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego są inne niż osób w bardziej podeszłym wieku.

_ - Nasze władze nie przyzwyczaiły się jeszcze do tego, że ludzie 80-letni to nie wyjątek, ale nowa kategoria obywateli _ - uważa Irena Lipowicz.

Rzecznik Praw Obywatelskich zwróciła też uwagę, że nowe wyzwania dotyczą pomocy osobom niepełnosprawnym. Podkreśliła, że jako profesor prawa administracyjnego za istotę działania Rzecznika Praw Obywatelskich uważa zapobieganie nadużyciom władzy przez władzę publiczną.

Według Ireny Lipowicz, obywatele często nie znają swoich praw i kierują skargi do niewłaściwych organów. Dlatego - podobnie jak poprzednicy - także nowy Rzecznik Praw Obywatelskich zamierza działać na rzecz poprawy świadomości prawnej obywateli.
Irena Lipowicz była posłanką Unii Demokratycznej i Unii Wolności oraz między innymi ambasadorem Polski w Wiedniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t94761.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/janusz;kochanowski;zostanie;pochowany;w;czestochowie,62,0,610110.html) Janusz Kochanowski zostanie pochowany w Częstochowie Zgodnie ze swoją wolą, spocznie w rodzinnym grobie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t94569.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jest;tymczasowy;rzecznik;praw;obywatelskich,31,0,608799.html) Jest tymczasowy Rzecznik Praw Obywatelskich Urząd będzie sprawował jeden z zastępców tragicznie zmarłego Janusza Kochanowskiego.
Tagi: jan kochanowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz