Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Irak: Eksplozje samochodów pułapek coraz częstsze

0
Podziel się:

Do najkrwawszego zamachu doszło w dzielnicy Szuala, gdzie samochód pułapka eksplodował, gdy wierni wychodzili z budynku. Zginęło 9 osób.

Irak: Eksplozje samochodów pułapek coraz częstsze
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

23 osoby zginęły, a kilkadziesiąt zostało rannych wczoraj w stolicy Iraku, Bagdadzie, w następstwie wybuchu trzech samochodów pułapek - podały policja i źródła szpitalne. Ofiary to szyici.

Ataki na szyitów nasilają się przy święcie Aszury - obchodzonym przez nich szczególnie uroczyście. Upamiętnia ono śmierć w 680 roku w bitwie pod Karbalą wnuka proroka Mahometa - Husajna. Wydarzenia te przypieczętowały rozłam między szyitami a sunnitami.

Do najkrwawszego zamachu doszło w dzielnicy Szuala, gdzie samochód pułapka zaparkowany w pobliżu miejsca kultu eksplodował, gdy wierni wychodzili z budynku; zginęło 9 osób. W dwóch innych zamachach zginęło po siedem osób.

Akty przemocy w Iraku zelżały w porównaniu z najbardziej krwawymi latami 2006-2007, lecz sunniccy islamiści wciąż atakują, chcąc wywoływać napięcia na tle religijnym i podważyć twierdzenia szyickiego rządu, iż zapewnia bezpieczeństwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Szesnastu zabitych w stolicy. Był wybuch _ Na ulicy porozrzucane są zakrwawione buty i berety. To był atak samobójczy. _
Krwawy zamach w Iraku. Wysadzili dom Dziesięć osób, w tym sześcioro dzieci, zginęło w ataku na dom, w którym mieszkało dwóch braci policjantów, w mieście Musajeb, około 60 km na południe od Bagdadu.
Wybuchły samochody-pułapki. Zobacz, gdzie Bomby wybuchły w Mieście Sadra, dzielnicy w północno-wschodniej części Bagdadu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)