Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w iraku
08.05.2011 09:25

Irak: 14 ofiar zamieszek w więzieniu

Do starć osadzonych ze strażnikami doszło w nocy z soboty na niedzielę w więzieniu w stolicy Iraku, Bagdadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do starć osadzonych ze strażnikami doszło w nocy z soboty na niedzielę w więzieniu w stolicy Iraku, Bagdadzie. Dochodzą sprzeczne informacje na temat dokładnej liczby zabitych więźniów i strażników oraz okoliczności zajścia.

Agencja Associated Press podaje, że zginęło 14 osób, w tym 6 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Według AFP, śmierć poniosło 10 więźniów i 4 strażników.

Według przedstawiciela irackich sił bezpieczeństwa, na którego powołuje się AFP, jeden z więźniów zabrał broń funkcjonariuszowi, który go przesłuchiwał, a następnie go zabił. Później uwolnił dziewięciu pozostałych więźniów z celi. Między więźniami a strażnikami wywiązała się bijatyka.

Jak twierdzi przedstawiciel irackiego MSW, cytowany przez AP, więźniowie, którzy byli przenoszeni z jednego budynku do drugiego, usiłowali obezwładnić strażników i odebrać im broń.

Według Reutera, który także powołuje się na MSW, w starciach zginęło 5 osób, w tym trzech śledczych, policjant i więzień. Jak twierdzi inne źródło w tym resorcie, cytowane przez Reutera, w incydencie zginęło 15 osób: 11 więźniów i 4 strażników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t80962.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanom;uciekli;wiezniowie;powiazani;z;al-kaida,140,0,672908.html) Amerykanom uciekli więźniowie powiązani z Al-Kaidą Czterech osadzonych zbiegło z więzienia Karch w Bagdadzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t134231.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;brak;juz;powodow;do;obecnosci;usa,25,0,822041.html) Iran: Brak już powodów do obecności USA Amerykanów potępił także palestyński Hamas. Z kolei zadowolenie z powodu zabicia szefa Al-Kaidy wyraził Irak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t113668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;jednak;zostana;dluzej;w;iraku,108,0,817004.html) Amerykanie jednak zostaną dłużej w Iraku? Stany Zjednoczone i Irak prowadzą negocjacje na temat pozostania około 10 tys. żołnierzy.
Tagi: sytuacja w iraku, irak, zmaieszki, więzienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz