Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwigilacja przez USA. Żadnych gwarancji dla Niemców

0
Podziel się:

New York Times o skutkach specjalnego spotkania w Berlinie.

Inwigilacja przez USA. Żadnych gwarancji dla Niemców
(New America Foundation/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

USA odmawiają podpisania z Niemcami umowy antyszpiegowskiej, o co zabiegają władze w Berlinie. Poinformował o tym dziennik _ New York Times _, powołując się na źródło w niemieckim rządzie.

Na zdjęciu Susan Rice, doradczyni prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego

Według amerykańskiego dziennika, podczas rozmów w Berlinie Susan Rice, doradczyni prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego, dała wyraźnie do zrozumienia, że USA nie podpiszą w Niemcami takiego porozumienia, bo nie chcą tworzyć precedensu.

Władze Niemiec zaczęły zabiegać o podpisanie z USA umowy zakazującej wzajemnego szpiegowania i regulującej zasady współpracy służb wywiadowczych obu krajów ponad dwa miesiące temu, gdy za pośrednictwem mediów były konsultant amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden poinformował, że NSA inwigilowała kilkudziesięciu światowych przywódców, w tym także kanclerz Angelę Merkel.

Czytaj więcej w Money.pl
Google i Facebook odrzucają oskarżenia w PE Po ujawnieniu przez media informacji o inwigilacji na szeroką skalę stosowanej przez USA, Google chciał uzyskać zgodę na publikację statystyk, które zawierałyby liczbę otrzymanych przez firmę próśb o ujawnienie danych.
Brazylijczycy szpiegowali dyplomatów Informacje o szpiegowaniu dyplomatów ujawnił jako pierwszy dziennik Folha de S. Paulo, powołując się na dokumenty otrzymane od brazylijskiej agencji wywiadu Abin
Książę Harry padł ofiarą podsłuchów Informację ujawniono na procesie byłych dziennikarzy tabloidu _ News of the World _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)