Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Internetowi złodzieje oszukali co najmniej 200 osób

0
Podziel się:

Ukradli blisko 300 tys. złotych. Mimo otrzymywania wpłat przestępcy nigdy nie wysłali
towaru.

Internetowi złodzieje oszukali co najmniej 200 osób
(bowie15/iStockphoto)

Przed minionymi świętami oszuści oferowali w fikcyjnym sklepie internetowym elektronikę i artykuły gospodarstwa domowego po niskich cenach. Mimo otrzymywania wpłat przestępcy nigdy nie wysłali towaru.

Złodziei, mieszkańców Łodzi, zatrzymali policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej komendy w Częstochowie (Śląskie).

Jak przekazała tamtejsza rzeczniczka policji podinspektor Joanna Lazar, po zgłoszeniach pokrzywdzonych najpierw policjanci dotarli do Kamila S., na którego zarejestrowano prowadzącą sklep firmę.

Potem zatrzymany został pomysłodawca przestępstwa, 30-letni Kamil K., który za udostępnienie danych zapłacił Kamilowi S. kilka tysięcy złotych.

Strona ze sklepem internetowym ruszyła w listopadzie 2013 r. Sklep oferował elektronikę i artykuły gospodarstwa domowego po cenach wyraźnie niższych niż przeciętne na rynku. Towary były opatrzone zdjęciami - zwykle kopiowanymi z innych portali.

_ - Uruchomiona w okresie przedświątecznym strona wyglądała wiarygodnie. Nabywcy po wybraniu towaru otrzymywali e-maila z danymi do przelewu. Zamówionego i opłaconego towaru nigdy jednak nie dostawali. W czasie dwóch miesięcy działalności sklepu, sprawcy oszukali co najmniej dwieście osób z całej Polski _ - powiedziała policjantka.

Oszukanych może być więcej. Blisko dwieście osób zgłosiło dotychczas przestępstwo; z doświadczenia policjantów wynika jednak, że zwykle jest pewna liczba poszkodowanych, którzy - z różnych względów - tego nie robią.

Złodzieje usłyszeli już zarzuty oszukania wielu osób i decyzją częstochowskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwaga, hakerzy mogą znać twoje hasła Zagrożenie jest szczególnie poważne w przypadku internautów, którzy swego hasła do e-maila używają też jako hasła dostępu do profilu na portalu społecznościowym.
Wykradziono hasła do 16 mln kont e-mail Większość poszkodowanych ma konta e-mailowe w Niemczech.
Lodówki stały się narzędziem hakerów Między 23 grudnia a 6 stycznia ponad 100 000 sprzętów RTV i AGD, w tym odtwarzacze multimedialne, telewizory i lodówki zostały połączone w jedną sieć-zombie, dzięki której sprytni hakerzy zalali nasze skrzynki pocztowe kolejną porcją spamu.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)