Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Infokioski pomogą odszukać groby zmarłych. Rewolucja internetowa na cmentarzach?

0
Podziel się:

Nie wiemy jak trafić na grób? Pomogą internet i wyszukiwarka.

Infokioski pomogą odszukać groby zmarłych. Rewolucja internetowa na cmentarzach?
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Nie wiemy jak trafić na grób? Pomogą internet i wyszukiwarka. Na wielu cmentarzach działają tak zwane info kioski. Instalacje bardzo ułatwiają znalezienie miejsca pochówku. Wiele osób korzysta z info kiosku na cmentarzu w Koszalinie.

Jak mówią odwiedzający cmentarz, urządzenie jest bardzo pomocne, ale trzeba trochę wiedzieć jak się nim posługiwać. Jeśli ktoś ma problem z obsługą pomogą pracownicy cmentarza.

Znalezienie grobu jest bardzo łatwe przekonuje Bogusław Płóciennik, kierownik administracji cmentarza. Wystarczy wpisać dane zmarłego, imię , nazwisko , datę śmierci chociaż nie zawsze jest to konieczne. Wystarczy wpisanie samego nazwiska, by pokazał się ich zbiór, z których możemy wybrać szukanego np. po imieniu. Wtedy system wskaże dokładne miejsce, gdzie pochowana jest szukana przez nas osoba - tłumaczy przedstawiciel administracji cmentarza.

Na koszalińskiej nekropolii jest prawie 50 tysięcy grobów. Internetowa wyszukiwarka umożliwia odnalezienie miejsca pochówku od 1945 roku. Można z niej korzystać z każdego miejsca na świecie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)