Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indonezja
07.06.2012 20:09

Indonezja. Będą karać za noszenie zbyt obcisłych strojów

W indonezyjskiej prowincji Aceh policja religijna zatrzymuje i udziela upomnień lub wymierza kary cielesne kobietom m.in. za noszenie zbyt obcisłych strojów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(euthman/CC/Flickr)

W indonezyjskiej prowincji Aceh, gdzie obowiązuje szariat, czyli prawo islamskie, policja religijna zatrzymuje i udziela upomnień lub wymierza kary cielesne kobietom za nieprzestrzeganie religijnych norm ubioru, m.in. za noszenie _ zbyt obcisłych _ strojów.

W najbliższych dniach specjalna agencja rządowa powołana do tego, by nadzorować przestrzeganie szariatu, wprowadzi zakaz sprzedaży tego rodzaju strojów w sklepach i domach towarowych.

Zakaz ten zatwierdził już liczący 71 lat gubernator prowincji Zainji Abdulah, były bojownik partyzantki, która przez kilka dziesięcioleci, do podpisania w 2005 roku układu pokojowego, walczyła przeciwko rządowi centralnemu w Dżakarcie o niezależność Aceh.

Agenci specjalnej jednostki policyjnej Wilajatul Hisbah, powołanej do tego, by nadzorować przestrzeganie szariatu, zatrzymują zwłaszcza kobiety w zbyt obcisłych lub za krótkich spodniach, jak również te, które pojawiają się na ulicy bez zasłony na twarzy.

Osoby niebędące wyznawcami islamu są w zasadzie zwolnione od przestrzegania tych norm.

Ich nieprzestrzeganie naraziło ostatnio setki Indonezyjek na kary cielesne, takie jak chłosta lub pobyt w ośrodku reedukacyjnym.

17-letnia Indonezyjka Kiki Hanafilia i jej 24-letni narzeczony Anis Saputra otrzymali po osiem batów wymierzonych na placu przed meczetem w swej rodzinnej wsi Jantho za to, że całowali się nie będąc małżonkami.

Aceh jest dawnym sułtanatem na północnym wybrzeżu Sumatry liczącym 4 miliony ludności. Obfituje w surowce energetyczne. Korzysta ze specjalnego statusu autonomicznego, który przyznał mu prawo wprowadzenia szariatu i posiadania odrębnych partii politycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
50 ofiar, a Rosjanie bronią swojej konstrukcji W Indonezji trwa akcja ratownicza po katastrofie rosyjskiego samolotu Suchoj.
Potężne trzęsienie ziemi. Tsunami nie uderzyło Trzęsienie ziemi o sile 8,6 w skali Richtera nawiedziło dziś region Oceanu Indyjskiego na południowy zachód od prowincji Aceh na indonezyjskiej Sumatrze.
Indonezja zamarła. Nadejdzie fala tsunami? Jeśli wstrząsy wywołają tsunami, fala może mieć 2-3 metry wysokości. I osiągać prędkość 800 km na godzinę.
Tagi: indonezja, indonezja, kary, prawo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz