Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porwania samolotów
16.03.2014 07:58

Indie zawiesiły poszukiwania malezyjskiego samolotu

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów osiem dni temu, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Indii poinformowały dzisiaj, że zawiesiły poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Zatoki Bengalskiej zaginionego przed ponad tygodniem samolotu malezyjskich linii lotniczych. Na pokładzie maszyny było 239 osób.

- _ Operacja została zawieszona. Czekamy na dalsze instrukcje z Malezji. Do tej pory niczego nie znaleźliśmy _ - oświadczył rzecznik indyjskiej armii na Andamanach i Nikobarach porucznik Harmit Singh.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów osiem dni temu, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Dotychczasowe poszukiwania prowadzone przez wiele państw, które koordynuje Malezja, nie przyniosły żadnych rezultatów.

Premier Malezji Nadżib Razak powiedział w sobotę na konferencji prasowej, że maszyna mogła zostać porwana. Dodał, że porywacze mogli wyłączyć system komunikacji samolotu.

Według śledczych, samolot mógł znaleźć się w jednym z dwóch powietrznych korytarzy: między Turkmenistanem a Kazachstanem lub między Indonezją a Oceanem Indyjskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Samolot mógł zostać porwany. Policja w domu pilota Porywacze prawdopodobnie wyłączyli system łączności. Policja przeszukała dom pilota.
Katastrofa boeinga. Szukali w złym miejscu? Według źródeł, na które powoływała się wczoraj agencja Reuters, zaginiony boeing miał zawrócić z drogi do Pekinu i co najmniej przez godzinę - lecieć bez emitowania sygnału na niskiej wysokości.
Wojsko w Polsce. Opinie o samolocie szkolnym są bardzo pozytywne Dzisiaj w Dęblinie MON i włoska firma Alenia Aermacchi podpisały umowę na dostawę systemu zaawansowanego szkolenia pilotów bojowych, w tym ośmiu samolotów M-346 Master z opcją dokupienia czterech kolejnych.
Tagi: porwania samolotów, malezyjski samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz