Notowania

indie
18.03.2013 14:56

Indiami znów wstrząsa afera. Brutalny gwałt na Szwajcarce

39-letnia Szwajcarka i jej mąż zwiedzali środkowe Indie na rowerach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)

Sześciu mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie szwajcarskiej turystki stanęło w przed sądem w stanie Madhya Pradesh, w środkowych Indiach. Postawiono im zarzuty zbiorowego gwałtu oraz obrabowania Szwajcarki i jej męża.

Nie podano, czy mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, jednak policja informowała wcześniej, że uczynili to w niedzielę po zatrzymaniu. Sąd zarządził, że oskarżeni zostaną w areszcie co najmniej do jutra.

39-letnia Szwajcarka i jej mąż zwiedzali środkowe Indie na rowerach. W nocy z piątku na sobotę zostali napadnięci, gdy rozbili biwak w lesie. Policja poinformowała, że napastnicy pobili mężczyznę, przywiązali go do drzewa, a potem kolejno gwałcili jego żonę. Ofiarom ukradli telefon komórkowy, laptop i 10 tys. rupii (185 USD).

Szwajcarka i jej mąż powiedzieli policji, że gwałcicieli było siedmiu lub ośmiu; nie byli pewni dokładnej liczby, ponieważ w czasie, kiedy zostali napadnięci, było całkiem ciemno.

Ambasada Szwajcarii w Delhi poinformowała, że pokrzywdzeni obcokrajowcy dotarli już do indyjskiej stolicy i wyrazili gotowość do współpracy przy policyjnym dochodzeniu oraz identyfikacji sprawców.

W połowie grudnia Indiami wstrząsnęły doniesienia o zbiorowym zgwałceniu 23-letniej studentki w autobusie w Delhi. Kobieta zmarła w wyniku obrażeń. O gwałt oskarżono sześciu mężczyzn, w tym jednego nieletniego. Główny oskarżony popełnił samobójstwo. Procesy pozostałych trwają; pełnoletnim sprawcom grozi kara śmierci.

W reakcji na ten atak przyjęto ustawę, która podnosi karę za gwałt z 10 do maksymalnie 20 lat, a w przypadku gwałtów, na skutek których ofiara umarła lub zapadła w śpiączkę, przewiduje nawet karę śmierci. Nowe prawo definiuje też podglądactwo, stalking, handel kobietami i atakowanie ich kwasem jako czyny karalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokująca sytuacja w Indiach. Policja... Indyjska policja poinformowała dziś o zatrzymaniu pięciu mężczyzn w związku ze zbiorowym gwałtem, którego ofiarą padła szwajcarska turystka. Zatrzymani przyznali się już do napaści na turystkę i jej męża oraz do gwałtu.
Podejrzany o gwałt na studentce nie żyje Ram Singh był kierowcą autobusu w Delhi, w którym młoda kobieta została 16 grudnia 2012 roku zgwałcona i pobita.
Pożar w nielegalnej hali targowej, są ofiary Co najmniej 18 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w środę rano w Kalkucie, w zachodnich Indiach, w pożarze nielegalnej hali targowej.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz