Notowania

Impreza urodzinowa Radosława Sikorskiego pod lupą prokuratury

Osoba, która zawiadomiła śledczych twierdzi, że impreza kosztowała 200 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/Reporter)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła, że prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem, dotyczącym przekroczenia uprawnień przez polityka PO.

Chodzi o przyjęcie urodzinowe byłego szefa MSZ, które wyprawiono w zeszłym roku w pałacyku Ministerstwa Obrony Narodowej w Helenowie. Osoba, która zawiadomiła prokuraturę, twierdzi, że impreza kosztowała 200 tysięcy złotych.

- _ Z doniesienia nie wynikają szczegóły, musimy to sprawdzić. Z treści tego doniesienia możemy się jedynie domyślać, że chodziło o wydatkowanie pieniędzy z resortu MON w związku ze zorganizowaniem tych urodzin w pałacyku należącym do ministerstwa obrony narodowej _- mówi Katarzyna Calów-Jaszewska ze stołecznej Prokuratury Okręgowej.

Ponadto ta sama osoba złożyła dwa zawiadomienia dotyczące przekroczenia uprawnień przez Radosława Sikorskiego, gdy był szefem dyplomacji. Chodzi o wydawanie publicznych pieniędzy na rozliczanie ryczałtów za przejazdy samochodem prywatnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazeta odpowiada na zarzuty Sikorskiego Tabloid przed tygodniem opublikował na swojej stronie internetowej zdjęcia oraz film zatytułowany Zobacz majątek Sikorskiego!, zarejestrowany nad posiadłością ministra.
PiS żąda rejestrów delegacji Sikorskiego To kolejny ruch PiS po tym, jak wyszło na jaw, że Sikorski jako minister spraw zagranicznych pobrał z kancelarii Sejmu prawie 80 tys. zł za używanie prywatnego auta do poselskich wyjazdów.
Audytorzy wkroczą do Sejmu. Kto się boi? Poselskie wydatki analizował zespół urzędników Kancelarii Sejmu. Jego prace obserwowali przedstawiciele klubów parlamentarnych z komisji regulaminowej. Wątpliwości wzbudziły wyjazdy 9 posłów.
Tagi: działalność radosława sikorskiego, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz