Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Imigranci we Włoszech. Wstrząsające statystyki

0
Podziel się:

Około 23 tysięcy osób zginęło na Morzu Śródziemnym w ciągu ostatnich 14 lat podczas próby przedostania się do Włoch.

Imigranci we Włoszech. Wstrząsające statystyki
(Polaris/East News)

Około 23 tysięcy nielegalnych imigrantów zginęło na Morzu Śródziemnym w ciągu ostatnich 14 lat podczas próby przedostania się do Włoch - to dane z raportu tygodnika _ L'Espresso _. Zauważa się, że liczbę ofiar można porównać do bilansu wojny.

Liczby zawarte w sprawozdaniu, opublikowanym w poniedziałek przez włoski tygodnik na jego stronie internetowej, obrazują skalę dramatu, jaki od lat rozgrywa się u wybrzeży wysp Lampedusa i Sycylia. Przypomniano o nim w październiku zeszłego roku, gdy w dwóch katastrofach statków pełnych imigrantów z Afryki i Syrii zginęło blisko 400 osób.

Oblicza się, że w 2013 roku co 60. imigrant nie przeżył morskiej przeprawy do Włoch. Łączną liczbę ofiar z lat 2000-2013 szacuje się w raporcie, sporządzonym na podstawie danych z różnych źródeł, na 23 tysiące.

Od zeszłorocznych katastrof włoskie siły morskie i powietrzne prowadzą wielką operację Mare Nostrum patrolowania Morza Śródziemnego. Udzielają one pomocy uchodźcom i jednocześnie aresztują przemytników, którzy wysyłają ludzi z wybrzeży Afryki północnej na łodziach i statkach do Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Imigranci w łodziach. Wielka akcja ratunkowa 1200 nielegalnych imigrantów, w tym dziesiątki kobiet i dzieci, uratowała dziś włoska straż przybrzeżna i marynarka wojenna u wybrzeży Sycylii.
Włochy: Imigranci ratują rolnictwo i sery... Znane na całym świecie włoskie specjały to zasługa tysięcy imigrantów ze 168 krajów.
Katastrofa koło Lampedusy: Jest już 359 ofiar Dziś wyłowiono z morza następnych 20 ciał uchodźców. To nadal wstępny bilans największej takiej tragedii uchodźców, do jakiej doszło u włoskich wybrzeży.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)