Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
imigranci we włoszech
07.09.2012 23:11

Imigranci we Włoszech. Tragedia na morzu

Uratowano 56 osób, trwają poszukiwania pozostałych rozbitków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)

Co najmniej jedna osoba zginęła, a około 40 uznano za zaginione po zatonięciu w nocy z czwartku na piątek łodzi z nielegalnymi imigrantami u wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa. Ratownicy obawiają się, że ostateczna liczba ofiar może być znacznie większa.

Uratowano 56 osób, trwają poszukiwania pozostałych rozbitków. Ocaleni twierdzą, że na pokładzie 10-metrowej starej łodzi rybackiej mogło być ponad 100 osób. Mówią też, że pochodzą z Tunezji.

W poszukiwaniach biorą udział jednostki straży przybrzeżnej i Gwardii Finansowej, śmigłowce oraz trzy okręty NATO: włoski, niemiecki i turecki. Włoskie władze zwróciły się z prośbą do osób przebywających w okolicy na prywatnych jachtach oraz do rybaków, by przyłączyli się do poszukiwań.

Drewniana łódź zatonęła ok. 12 mil morskich od Lampedusy. Pierwszych rozbitków uratowano ok. godz. 2.30 w nocy. Niektórym o własnych siłach udało się dopłynąć do niewielkiej pobliskiej wyspy Lampione.

Co roku na Lampedusę przypływają na pokładach starych łodzi tysiące nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej. Wyspa leży zaledwie 120 km na wschód od Tunezji.

Według organizacji Amnesty International w 2011 roku co najmniej 1,5 tys. osób utonęło w Morzu Śródziemnym, próbując dotrzeć do Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi porzucił willę za 2 miliony euro? Za posiadłość na Lampedusie polityk zapłacił 2 mln euro.
54 ofiary, tylko 1 ocalały. Zabiło ich pragnienie 54 nielegalnych imigrantów zmarło z pragnienia w trakcie próby przepłynięcia pontonem z Libii do Włoch.
Rosną obawy we Włoszech. Nie chcą u siebie... Kuter rybacki ze 115 nielegalnymi imigrantami z Egiptu przybił zeszłej nocy do portu w Katanii, na wschodnim wybrzeżu Sycylii.
Tagi: imigranci we włoszech, imigranci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz