Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Europie. Zginęło pół tysiąca osób

0
Podziel się:

Do tragedii doszło na Morzu Śródziemnym.

Imigranci w Europie. Zginęło pół tysiąca osób
(Brocken Inaglory/CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Imigranci utonęli prawdopodobnie w ubiegłym tygodniu na Morzu Śródziemnym, gdy przewożący ich przemytnicy ludzi chcieli, aby przesiedli się oni do mniejszych łodzi - poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

_ - Osoby, które przeżyły, opowiedziały, że przemytnicy podpłynęli dwiema łodziami i polecili imigrantom, aby się do nich przesiedli na pełnym morzu. Gdy ci odmówili, twierdząc, że jest to niebezpieczne, doszło do gwałtownej sprzeczki, po której przemytnicy użyli jednej z łodzi, aby uszkodzić stateczek imigrantów _ - powiedziała rzeczniczka IOM Christiane Berthiaume.

Na pokładzie było 500 ludzi - Syryjczyków, Palestyńczyków, Egipcjan i Sudańczyków. Usiłowali oni dostać się do południowej Europy. W ciągu ostatnich 20 lat na Morzu Śródziemnym zginęło prawie 20 tys. osób, które próbowały dotrzeć do włoskich wybrzeży.

W styczniu br. IOM opublikowała raport, z którego wynika, że w 2013 roku ryzykowną podróż przez Morze Śródziemne, by dotrzeć do Włoch lub na Maltę, podjęło blisko 45 tysięcy imigrantów; 700 osób zginęło.

Czytaj więcej w Money.pl
To oni mogą pomóc rozwiązać problemy Europy W wielu dyskusjach o imigracji dominują stereotypy zamiast twardych faktów - twierdzi unijna komisarz Cecilia Malmstroem.
Włochy chcą pomocy Unii, Unia mówi "nie" Włoskie MSW nie chce samo odpowiadać za patrolowanie Morza Śródziemnego.
Ptasi raj na wojskowych wyspach Tunezji Joanna Lamparska płynie na bezludne wyspy Morza Śródziemnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)