Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
imigranci w niemczech
20.01.2015 19:18

Imigranci w Niemczech. Najwięcej jest... Polaków

Szacuje się, że spośród 80 milionów mieszkańców Niemiec, prawie 16 milionów ma imigranckie korzenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cezary Piwowarski/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Milion dwieście trzydzieści tysięcy imigrantów osiedliło się w Niemczech w 2013 roku. Tak wynika z raportu niemieckich władz do którego dotarła gazeta _ Passauer Neue Presse _.

To najwyższa liczba od ponad 20 lat. W 2013 wyraźnie zwiększyła się jednak także liczba wyjazdów z Niemiec. Kraj ten opuściło prawie 800 tysięcy osób.

Dodatnie saldo imigracji wyniosło tym samym 430 tysięcy osób. Spośród nowych mieszkańców Niemiec największą grupę stanowili Polacy. Następnie obywatele Rumunii i Włoch. Szacuje się, że spośród 80 milionów mieszkańców Niemiec, prawie 16 milionów ma imigranckie korzenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne wielkie demonstracje w Niemczech Drezno jest matecznikiem Pegidy, która od jesieni w każdy poniedziałek organizuje w tym mieście protesty przeciwko zalewowi Niemiec przez obcokrajowców i grożącej rzekomo islamizacji kraju.
Chcą, aby imigranci mówili tylko po niemiecku Komentatorzy najważniejszych gazet piszą o absurdalnym pomyśle i oskarżają polityków CSU o populizm.
Prawica atakuje ośrodki dla uchodźców Liczba zamachów w trzech kwartałach tego roku jest wyższa niż wszystkich przestępstw tego rodzaju w latach 2012 i 2013 łącznie.
Tagi: imigranci w niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz