Notowania

pkw
27.11.2014 16:59

Ile zarabiają sędziowie PKW? Stefan Jaworski tłumaczy się

W komisji nigdy nie dochodziło do wypłat dodatkowych nagród, premii czy odpraw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

Podstawowa wypłata i ani grosza więcej. Na temat zarobków wypowiedział się przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Stefan Jaworski. To reakcja na medialne doniesienia o powyborczych premiach dla członków PKW.

Na specjalnie zwołanej konferencji, Jaworski stanowczo zaprzeczył tym informacjom. Podkreślił, że w Komisji nigdy nie dochodziło do wypłat dodatkowych nagród, premii czy odpraw. Ponadto, on sam nigdy nie ubiegał się o ich przyznanie czy o podwyższenie wynagrodzenia.

Jaworski przypomina, że wynagrodzenie władz PKW reguluje kodeks wyborczy. O wysokości wypłat mówią tak zwane przeliczniki kwoty bazowej. Prezes otrzymuje równowartość 3,5 kwoty, wiceprezes 3,2, a pozostali członkowie i komisarze wojewódzcy po 3. Stawka jednej kwoty to 1 766,46 złotych brutto W wypadku szefa PKW, wynagrodzenie wynosi około 5200 złotych na rękę.

Czytaj więcej w Money.pl
System do liczenia głosów pod lupą kontrolerów Kontrolerzy wrócą do Krajowego Biura Wyborczego po drugiej turze wyborów samorządowych.
System PKW działa, choć "są mankamenty" _ - Gdyby nie zadziałał, to należy wprowadzić system ręcznego liczenia - _ powiedział przewodniczący PKW.
PKW ryzykuje. System będzie użyty w II turze Dziś przeprowadzono testy systemu, który zawiódł przy liczeniu wyników pierwszej tury wyborów samorządowych. _ W zasadzie sprawny _.
Tagi: pkw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz