Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ikea
26.06.2012 11:48

Ikea na celowniku bombiarzy. Już są oskarżeni

Wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Dolnego Śląska za terroryzowanie koncernu IKEA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seth W./CC/Flickr)

Technik dentystyczny i politolog latem 2011 roku podłożyli bomby w 8 sklepach sieci Ikea we Francji, Niemczech, Czechach, Belgii i Holandii. Wybuchło sześć ładunków. I taki był właśnie plan bombiarzy. Po stworzeniu realnego zagrożenia zwrócili się do szefów sieci po okup w wysokości 6 milionów euro.

Rzecznik wrocławskiej prokuratury Marek Ratajczak mówił, że zamach w Czechach był ich działaniem. Wtedy, po nieudanej próbie uzyskania okupu, pozostawili ładunek wybuchowy w koszu na śmieci przed wejściem do sklepu.

Wracając z Czech mężczyżni zatrzymali się w Jaworze (dolnośląsie), gdzie z budki telefonicznej dzwonili do centrali koncernu Ikea z informacją o bombie podłożonej w Pradze. Wtedy na ich trop wpadło CBŚ. Zatrzymani zostali w Borach Tucholskich. Ich proces będzie się toczył właśnie przed jaworskim sądem. Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia. Nadal poszukiwany jest ich współnik - także Polak.

Tagi: ikea, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz