Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ich głowy spadną za aferę z Amber Gold?

0
Podziel się:

Ważą się losy osób kierujących gdańskim sądem i prokuraturą. Jarosław Gowin i Andrzej Seremet domagają się ich odwołania, zarzucają im... .

Ich głowy spadną za aferę z Amber Gold?
(Michal WARGIN/East News)

Los gdańskiej prokurator rejonowej w rękach Krajowej Rady Prokuratury. Krajowa Rada Prokuratury ma dziś zająć się wnioskiem prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o zgodę na odwołanie Marzanny Majstrowicz, szefowej prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu, która pierwotnie odmówiła śledztwa w sprawie Amber Gold. Także dziś prezydium Krajowej Rady Sądownictwa ma rozpatrzeć wniosek ministra sprawiedliwości o _ dyscyplinarkę _ dla szefa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego.

Wszystko ma związek z zaniedbaniami w sprawie Amber Gold. Decyzje procesowe prokuratury zapadające w tej sprawie w latach 2009-11 Seremet uznał za _ nietrafne merytorycznie _.

_ - Opieszałość, brak determinacji i wyobraźni _ - tak prokurator generalny podsumował działania podwładnych z Gdańska, którzy jego zdaniem nieudolnie zajmowali się sprawą parabanku. Dlatego wobec kilku prokuratorów zlecił postępowania dyscyplinarne, wobec szefowej Prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz złożył wniosek o odwołanie.

Najpierw jednak musi go poprzeć Krajowa Rada Prokuratury. Już wiemy, że wniosek Andrzej Seremeta to pierwszy, zaraz po przyjęciu porządku obrad, punkt posiedzenia Krajowej Rady Prokuratury, które de facto zostało zaplanowane na trzy dni.

Co do efektów i ewentualnych decyzji - tu możliwych jest kilka scenariuszy. Być może Rada podejmie decyzje dziś, ale możliwe też, że w ciągu kolejnych dni. A być może nawet za jakiś czas jeśli uzna np. że konieczne jest uzyskanie dodatkowych dokumentów. W każdym razie na posiedzenie Krajowej Rady Prokuratury szefowa prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz została zaproszona. Bez zgody Krajowej Rady Prokuratorów nie można odwołać prokuratora z funkcji przed upływem kadencji.

Także dziś prezydium Krajowej Rady Sądownictwa ma rozpatrzeć wniosek ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina o _ dyscyplinarkę _ dla szefa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego. To pokłosie sprawy, którą opisała _ Gazeta Polska Codziennie _. Jak podała, 6 września do Milewskiego zadzwonił mężczyzna podający się za asystenta szefa kancelarii premiera; Milewski miał mówić, że może dostosować termin posiedzenia sądu ws. zażalenia na aresztowanie Marcina P., prezesa Amber Gold.

Czytaj więcej w Money.pl
Seremet chwali Palikota. Napisał do niego list Ruch Palikota apeluje o wzmocnienie kompetencji prokuratura generalnego. Andrzej Seremet napisał do Janusza Palikota, że z uznaniem przyjął tę inicjatywę.
Już wiadomo, co dalej z prokurator z Gdańska Decyzje procesowe prokuratury w sprawie Amber Gold Seremet uznał za nietrafne merytorycznie.
Gwałtownie rośnie liczba roszczeń wobec Amber Gold Sprawdź, jak wielu pieniędzy domagają się już klienci gdańskiej spółki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)