Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
i wojna światowa
14.07.2014 12:04

I Wojna Światowa. We Francji defilada upamiętniająca rocznicę

Francja zaprosiła wszystkie kraje, których żołnierze walczyli w tamtej wojnie - byłych sojuszników i byłych wrogów, podkreślając, że rocznicowe obchody są symbolem pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(epa04315381)

Żołnierze niosący sztandary 76 krajów maszerują dzisiaj - w dniu francuskiego święta narodowego - Polami Elizejskimi w Paryżu w defiladzie upamiętniającej setną rocznicę wybuchu pierwszej wojny światowej.

Francja zaprosiła wszystkie kraje, których żołnierze walczyli w tamtej wojnie - byłych sojuszników i byłych wrogów, podkreślając, że rocznicowe obchody są symbolem pokoju.

_ - Dziesięć milionów żołnierzy poległo na niezliczonych polach bitewnych lub zmarło w wyniku odniesionych ran. Jesteśmy im winni uznanie _ - powiedział prezydent Francji Francois Hollande.

W wielkiej defiladzie, organizowanej tradycyjnie 14 lipca - w rocznicę zdobycia Bastylii przez mieszkańców Paryża w 1789 roku - uczestniczy w tym roku 3,7 tysiąca żołnierzy, 50 samolotów i 280 pojazdów wojskowych. Po zmroku ma się odbyć pokaz ogni sztucznych, odpalanych z wieży Eiffla.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja świętuje. Parady wojsk i uliczne bale Francuzi świętują pierwszą rocznicę zdobycia tego więzienia. Nad Sekwaną jest to święto zgody narodowej
Zamieszki na pokojowej manifestacji w Paryżu Wiele osób niosło zdjęcia zabitych lub rannych palestyńskich dzieci, zniszczonych domów lub dymu unoszącego się nad bombardowaną Strefą Gazy.
Ataki terrorystyczne we Francji powstrzymane Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy. Sąd uznał, że poszczególni oskarżeni byli w różny sposób związani z perfekcyjnie zorganizowaną siatką terrorystyczną.
Tagi: i wojna światowa, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz